Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

27.1.2020Nový článek: Bronz z ODM z Karlových Var
26.1.2020Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (7. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (7. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (závěrečná zpráva)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (7. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (7. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (7. kolo)

MČR družstev mladších žáků 2007

Stejně jako loni se MČR družstev mladších žáků hrálo ve Stráži pod Ralskem. Mezi 28 družstvy, které si vybojovaly postup byly i čtyři ze Zlínského kraje (stejný počet družstev byl již jen z Moravskoslezského kraje). Shodou okolností byly všechny z okresu Uherské Hradiště. Staré Město přijelo ze dvěma družstvy, pak zde byl tradiční účastník z Boršic a nováček ŠO Kunovice. Nasazení Staré Město A (číslo tři) jej předurčovalo k bojům o obhajobu loňské bronzové medaile. Boršice (nasazeny jako č.12.) chtěly vybojovat místo v první desítce.

Staré Město A překvapivě zaváhalo hned v prvním zápase, když prohrálo s Jaroměří 2:4.
V sobotu se však Starému Městu A dařilo více a před dvěmi závěrečnými nedělními koly mělo na 8.místě 13 bodů, stejně jako třetí celek. Boršice naopak po dobrém začátku prohrály tři zápasy v řadě, a s 10 body přenocovaly na 12.místě. Celky Starého Města B a ŠO Kunovice s jednou výhrou uzavírali startovní pole.

Nedělní dvě kola Boršice vyhrály a celkově z toho bylo výborné 6.místo. Boršice nastupovaly v sestavě: Luděk Volčík (8/9!), Dominik Pfeffer (6/9), Petr Janska (5/9), Pavel Tománek (6/9), Lenka Slabá (3/9) a Daniel Jelínek (4/9). Luděk Volčík navíc obsadil skvělé druhé místo na 1.šachovnici, když prohrál jen s Tadeášem Baláčkem. Staré Město naopak po remíze s Orlovou a prohře s Říčany skončilo na 10.místě. Tým hrál v sestavě: Štěpán Seidl (host-5,5/9), Vojtěch Dobeš (3,5/9), Martina Fusková (5,5/9), Adam Sedlář (4,5/9), Richard Štefaník (1,5/9) a František Mrkus (7/9).

Staré Město B a ŠO Kunovice se již nedokázaly vymanit z posledních šachovnic a s jednou výhrou skončily na posledních dvou místech. Lepší skóre mělo na 27.místě Staré Město B (Jakub Zatloukal-host 2,5b./9, Petr Vybíral 2,5b., Ondřej Stuchlý 2b., Petr Fojta 3,5b., Tomáš Otradovec 2,5b. a Veronika Pleváková 2,5b.). Na ŠO Kunovice (Tomáš Lessy 3/9, Adam Skrášek 1/9, Pavlo Danyuk 3/9, Martin Lesa 2/9, Tereza Bačáková –host 1/9 a Michal Mašíček 3/9) tak zbylo poslední místo.

Mistrem republiky se bez ztráty bodu stal Frýdek-Místek A, před Biomedicou Říčany a Náměšťí nad Oslavou.

Podrobné výsledky jsou k prohlédnutí zde.

Soubor ke stažení (XLS)

20.6.2007  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky