20.4.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
18.4.2018Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy na Přebor města Vsetína 04.-11.07.2018)
13.4.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

ZŠ Boršice druhá na Přeboru škol

Z krajského kola Přeboru škol si postup vybojovala Základní škola Boršice a Gymnázium Kroměříž. S vyššími ambicemi odjížděli hráči Boršic, což průběh turnaje potvrdil. V prvním dnu se ZŠ Boršice střetla se třemi nejvýše nasazenými celky Českého Těšína a dvou škol z Frýdku-Místku. Ani jeden zápas neprohrálo, jen s Gymnáziem Petra Bezruče Frýdek-Místek hrálo 2:2. Druhý den se již vedoucí celky střetávaly se slabšími týmy a tak o celkovém vítězi rozhodlo jakým skóre který tým vyhrával.

Na prvním místě nakonec i přes prohru 1:3 s Boršicemi skončilo Čtyřleté a osmileté gymnázium Frýdek-Místek, které získalo 27,5bodu (Jiří Kočiščák 8b., Jan Kozel 7,5b., Tomáš Bujnošek 5,5b. a Matěj Nytra 6,5b.) . O bod méně měla ZŠ Boršice (Adam Gabriel 4b, Luděk Volčík 8b., Erik Pfeffer 7b. a Dominik Pfeffer 7,5b.) a třetí skončila ZŠ Český Těšín 23,5b. (Karel Mitura 4,5/8, Magdalena Miturová 3/7, Jakub Langner 5,5/7, Karolina Langnerová 4/7 a Marek Kawulok 6,5/7.

Druhý zástupce kraje Gymnázium Kroměříž byl nasazen jako čtrnáctý, a tak celkové 11.místo za 18 bodů (Jan Ryšavý 2,5b., Jindřich Ryšavý 4,5b., Martin Stachoň 6,5b. a Tomáš Vodica 4,5b) je též velmi dobré.

Hráčům z kraje se dobře vedlo i v pořadí na jednotlivých šachovnicích. Luděk Volčík a Dominik Pfeffer svoje šachovnice vyhráli, Erik Pfeffer byl druhý a Martin Stachoň čtvrtý.

Výsledky jsou ke stažení v příloze a k prohlédnutí na chess-results.com.