28.11.2022Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Listina talentů ŠSZK 2022-2023-15-11-2022)
27.11.2022Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (4. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (4. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (5. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (4. kolo)

Valašská Bystřice 2022

Po roční přestávce zavítali šachisté opět do Valašské Bystřice, kde se ve dnech od 10.-17. září konal 13. ročník šachového festivalu. Kromě hlavního turnaje, který byl zároveň otevřeným přeborem regionu Vsetín, proběhlo ještě několik dalších doprovodných akcí.
Ve FIDE OPENU si letos v 66-ti členném poli nejlépe vedl nejvýše nasazený Jakub Vaculík (ŠK Velké Losiny). Už v polovině turnaje se osamostatnil na prvním místě a v dalších kolech svůj náskok jen zvyšoval. Konečná bilance 8/9 partií a 1,5 bodový náskok je obdivuhodný. Jakub Vaculík se tak stal prvním šachistou, který turnaj v jeho 13-ti leté historii vyhrál podruhé. Boj o další příčky byl už vyrovnanější. Druhý skončil další z favoritů Petr Kapusta (TJ Vlčnov), na třetím místě pak Jáchym Bareš (Agentura 64 Grygov). Velkou radost pořadatelům udělal domácí Zbyněk Pyš, který se stal přeborníkem regionu Vsetín. Další příčky obsadili Jaroslav Závodný (Šachový klub Vsetín, z.s.) a Jiří Břoušek (TJ Sokol Valašská Bystřice).
Vítězi doprovodných akcí se stali FM Tomáš Cagašík (Slavia Kroměříž) – blicka, FM Vladimír Bělunek (TJ Ostrava) – rapid a Kamil Mikyska (TJ Spartak Letohrad) – řešitelská soutěž. Velkou účast měl tentokrát turnaj mládeže, kde konkurenci hráčů z Rožnova pod Radhoště a Valašské Bystřice rozšířili šachisté ze ZŠ Integra Vsetín. A byli to právě vsetínští hráči Jáchym Štědrý a Pavel Křenek, kteří ovládli obě mládežnické kategorie (první a druhý stupeň). Stoprocentní úspěšnost zaznamenal v simultánce IM Richard Biolek, který ještě obohatil účastníky turnaje zajímavou přednáškou.