Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

28.11.2022Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Listina talentů ŠSZK 2022-2023-15-11-2022)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
27.11.2022Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (4. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (4. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (5. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (4. kolo)

MČR v rapidu žáků i dorostenců

Začátkem září se tradičně hraje MČR v rapidu do 14 let a následně i dorostenců a juniorů. Několik medailí získala omladina ze Starého Města.

Nejprve se hrálo v Harrachově MČR do 14 let. Zde je potřeba se kvalifikovat z krajských kvalifikací. Z našeho kraje hrálo 14 hráčů a hráček ze čtyř oddílů. Nejlépe se vedlo Delgerdalaiovi, který jasně vyhrál v kategorii do 12 let. Mnohem napínavější byla stejná věková kategorie v dívčím provedení. Zde první trojice měla 6,5/9 a rozhodovala vzájemná tabulka. Ta určila, že Zuzka Stará obsadila stříbrnou pozici.

Dobře rozehraný turnaj měla Amálie Zádrapová ze Vsetína, která po prvním dnu vedla. Ale druhý den získala jen jeden od ze tří partií a skončila na 5.místě. V první desítce ještě skončila dvojice Ema Trčálková z Ústí, která obsadila 9.místo v nejmladší dívčí kategorii a Matěj Babula ze Starého Města uzavíral nejlepší desítku v H14.

Kompletní výsledky jsou na chess-results. Články včetně fotek jsou na stránkách Starého Města a Vsetína.

O týden později 17.-18.9. se v České Třebové hrálo MČR v kategorii dorostenců a juniorů. Zde hráli bratři Babulové a Hobzové. Nejlépe si vedl nejzkušenější Vlastimil Babula. V celkovém pořadí obsadil druhé místo. Ale jelikož se vyhodnocovalo v kategoriích H16, H18 a H20, tak si domů odváží 2 zlata a stříbro.

Výsledky jsou zde.

18.9.2022  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky