Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

20.4.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
18.4.2018Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy na Přebor města Vsetína 04.-11.07.2018)
13.4.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

MČR mládeže 2007

Náš kraj měl v chlapeckých kategoriích 11 zástupců . Podívejme se po kategoriích jak si vedli .

V nejmladší chlapecké kategorii H10 se naši zástupci seřadili za sebou . O místo lépe skončil Richard Štefaník ze Starého Města , který byl 17. Hned za ním skončil Jakub Zatloukal z Napajedel. Vítězem se stal Martin Blahynka z Lokomotivy Brno .

Kategorie H12 byla z našeho kraje zastoupena nejpočetněji . Nejlíp si vedl Luděk Volčík z Boršic , který si v posledním kole v přímém souboji vybojoval stříbro . Se svým výsledkem , 10.místem ,byl jistě spokojen Ondřej Karlík ze Zbrojovky Vsetín . To se nedá říct o dalších účastnicích . 20. Vojta Dobeš (Staré Město ) i 21.Dominik Pfeffer ( Boršice ) jistě měli vyšší ambice . Mistrem republiky se stal Tomáš Bujnošek z Frýdku-Místku .

Ve skupina H14 při neúčasti Jiřího Kočiščáka byl jednoznačným favoritem Vojta Plát ze Starého Města . Ten tuhle úlohu splnil a po zásluze vyhrál . V soutěži dále hráli dva zástupci Boršic . Erik Pfeffer skončil devatenáctý a Adam Gabriel dvaadvacátý .

V kategorii H16 náš kraj zastupovala dvojice ze Zlína . Nejvýše nasazeným byl Cyril Ponížil , čtvrtým nasazeným Jakub Roubalík . Turnaj se jim bohužel příliš nepovedl a 6.místo Cyrila a 12. Jakuba pro ně jistě bylo zklamáním . Vyrovnanou a napínavou soutěž nakonec vyhrál Jan Krejčí z Litovle .

Dívky hrají své turnaje jako open . V nejmladší kategorii D10 jsme měly 2 zástupkyně . Martina Fusková ze Starého Města zůstalo jen o bucholz na 4.místě a Magda Hustáková z Bojkovic skončila patnáctá . Vítězkou se stala Vendula Nováková z Frýdku-Místku , když ztratila jen půlbod za remízu s Martinkou Fuskovou .

V D12 nás reprezentovaly dvě Lenky , Slabá z Boršic a Blechová z Osvětiman . Lenka Slabá nakonec obsadila 15.místo a hned za ní byla Lenka Blechová . Mistryní republiky se stala
Kristýna Sabolová z Vysokého Mýta .

V kategorii D14 měl náš kraj tříčlenné zastoupení . Nejlépe skončila Barbora Kolomazníková ze Zlína na 5.místě . Hned za ní byla Aneta Tomečková ze Sokola Postoupky . Majka Phamová byla poslední 21. Titul si ve vyrovnaném turnaji vybojovala Karolína Olšarová z Orlové .

V nejstarší dívčí kategorii D16 měl kraj tři hráčky . Šárka Valešová ze Zlína doplnila sadu medailí svým třetím místem . Spokojena s umístněním jistě byla i Jana Blűmelová ze Slavie Kroměříž , které obsadila 7.místo . Kateřina Zpěváková ze Starého Města byla sedmnáctá .
Vítězkou se Tereza Olšarová z Orlové .

Vojtovi Plátovi a Luďkovi Volčíkovi na MS nebo ME přejeme mnoho úspěchů .

19.3.2007  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: Mládež



Archiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky