25.3.2024Komise mládeže - Přidán dokument (propozice GP v rapid šachu 2023/2024 - aktualizace o počty postupujících)
Mládež - Přidán turnaj GP 2023/2024 celkově po třech turnajích
Mládež - Přidán turnaj GP 2023/2024 3.turnaj Boršice
Kalendář akcí - Přidána akce 48. Přebor Vsetína (včetně propozic)

Vojtěch Plát vítězem Memoriálu PhDr. Jiřího Zajíce

Sál v areálu bývalých kasáren ve Valašském Meziříčí se předposlední srpnovou neděli zaplnil počtem 69 šachistů, z nich bylo 22 ve věku do osmnácti let. Proběhl zde devátý ročník Memoriálu PhDr. Jiřího Zajíce. Hrálo se devět kol v tempu 2 krát 12 minut plus 4 vteřiny za tah. Pořadatelé ze šachového oddílu TJ Valašského Meziříčí podpoření svým městem a také partnery z místních firem si dávali záležet, aby bylo o všechny účastníky dobře postaráno, což se jim rozhodně dařilo velmi úspěšně.

Vítězem turnaje se stal s přehledem GM Vojtěch Plát (JOLY Lysá n. L.), vyhrál všech devět svých partií. Na druhém místě skončil Radek Šudřich z (Slavia Kroměříž) se ziskem 7 bodů, na třetím místě FM Vladimír Bělunek (ŠK Vsetín) na čtvrtém FM Jaroslav Sobek (ŠK Karviná) a na pátém FM František Vrána (ŠK Staré Město), všichni tři uhráli 6,5 bodu. Kompletní výsledky v chess-results visí zde. Fotogalerii z turnaje si můžete prohlédnout zde.

Vyhlášeni byli také úspěšní šachisté ve speciálních kategoriích. Z mládežnických řad byli oceněni Delgerdalai Bayarjavkhlan (ŠK Staré Město) a Michal Černý (ŠK Zlín). Nejlepší ženou v turnaji byla Zdeňka Vránová (ŠK Staré Město) a nejlepším šachistou ve věku nad pětašedesát let FM Jaroslav Sobek. Oceněn byl i nejstarší hráč v turnaji Stanislav Slovák (neregistrovaný) z Valašského Meziříčí.

Pořadatelé v závěru všechny pozvali i na desátý ročník, který by rádi uspořádali, pokud to bude v souladu se všemi platnými předpisy možné, již v obvyklém květnovém termínu.