6.8.2020Kalendář akcí - Přidána akce Šachový turnaj Lužná (včetně propozic)
5.8.2020Nový článek: Krajským přeborníkem v rapid šachu se stal FM Martin Hollan
1.8.2020Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Listina talentů ŠSZK 2020-2021 v46 01.07.2020 aktualizace pro novou sezónu)

Alexandr Skalský přeborníkem kraje na Vsetíně

Od 4. do 10. července probíhal ve Velkém sálu vsetínského Domu kultury 45. ročník Přeboru města Vsetína. K šachovnicím zde usedlo 144 hráčů z České republiky, Slovenska, Polska, Rakouska, Německa a Švýcarska. Mezi nimi 71 šachistů mladších osmnácti let a 7 juniorů do dvaceti let. Hrálo se devět kol v tempu 2 krát 90 minut plus 30 vteřin za každý tah.

Hlavní turnaj FIDE Open A ovládl šestadvacetiletý GM Vojtěch Plát hrající za Lysou nad Labem, na druhém místě skončil šestnáctiletý FM Richard Stalmach z Beskydské šachové školy a třetí polský třiadvacetiletý šachista FM Dawid Czerw. Z výsledků je zřejmé, že dominovali především mladší hráči. Velikou věkovou konfrontací byl však zejména turnaj FIDE Open B, kde byla nejmladší šachistka sedmiletá Helena Frydel z Německa, nejstarší účastník Vladislav Bambušek z Karolinky sedmasedmdesátiletý. I zde se nakonec na nejvyšší příčky postavili zejména ti z mladší generace, zvítězil Adam Effenberger z ŠK Vinary, druhý byl Bartoloměj Buchta z Beskydské šachové školy a třetí jeho oddílový kolega Daniel Židek.

Čtyřicátý pátý ročník Přeboru města Vsetína se hrál zároveň jako Přebor Zlínského kraje v praktickém šachu, účastníci turnaje A z oddílů příslušných do našeho kraje měli slevu na startovném ve výši 200 Kč. Přeborníkem kraje mezi muži i juniory se stal Alexandr Skalský z ŠK Staré Město, mezi dorostenci pak jeho oddílový kolega Vlastimil Babula. Kompletní výsledky turnaje A si můžete studovat zde.

Saša Skalský

Vlastimil Babula

Turnaj B se hrál coby Přebor Zlínského kraje v kategorii juniorek a dorostenek. Oba tyto tituly získala Viktorie Všetulová ze ŠO Kunovice. Kompletní výsledky turnaje B si můžete studovat zde.

Viktorie Všetulová

V neděli byl zařazen i turnaj v bleskovém šachu, který se také hrál coby Přebor Zlínského kraje. Zvítězil FM Kilián Slovák z TJ Kobylisy před Petrem Koutným z TJ Vlčnov a FM Josefem Kratochvílem z ŠK Gordic Jihlava. Petr Koutný se tak stal přeborníkem kraje pro rok 2020.

Petr Koutný

V kategorii juniorů a dorostenců je přeborníkem Alexandr Skalský z ŠK Staré Město. Kompletní výsledky turnaje v bleskovém šachu najdete zde, fotogalerii zde.Na turnaji bylo natočeno i několik videoreportáží, můžete je zhlédnout zde a zde. Osobností Přeboru města Vsetína byl vyhlášen František Parák z oddílu MEZ Vsetín, který se turnaje účastnil po sedmadvacáté v nepřerušené řadě. Krátký medailón si můžete pustit zde. Reportáž Regionální televize můžete zhlédnout zde a fotogalerie z turnaje visí zde a zde.