Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Krajská výprava ve Vsetíně 2020

Ve dnech 4. - 10. července 2020 se uskutečnil další ročník Přeboru Vsetína. Turnaje se zúčastnilo celkem 144 šachistů ze šesti zemí. Šachový svaz Zlínského kraje zajistil na tento turnaj početnou krajskou výpravu.

Do krajské výpravy se zapojilo 20 mladých šachistů z šesti oddílů našeho kraje (Vsetín, Ústí, Zlín, Kunovice, Zlín-Malenovice a Slavičín). O trenérské zajištění, zejména rozbory sehraných partií, se starali trenéři Martin Beil, David Trčálek a Dominik Parák. Kromě šachové náplně byl pro účastníky krajské výpravy připravený i doprovodný program - deskové hry, procházky, tenis, fotbal a další aktivity.


V A-turnaji zahrál výborně Michal Černý (výkon 1984).

V turnaji A (chess-results) hráli Michal Černý a Jakub Mařák a oba podali velmi kvalitní výkony. Hráli se samými výše nasazenými soupeři a uhráli i velmi slušné body (Kuba 4 body, Michal 3,5 bodu). Pro oba vynikající zkušenost a věřím, že dobré výkony potvrdí i v příští sezóně.

V turnaji B (chess-results) byla naší nejúspěšnější účastnicí Viktorka Všetulová, která se 6,5 body obsadila celkové 4. místo, navíc se stala nejlepší ženou v turnaji. Od prvních kol sbírali cenné bodíky i ostatní. K nejpříjemnějším překvapením patřili Roman Orság (5,5 bodu, 22. místo), Jakub Šveďuk (5 bodů, 29. místo), Hedvika Režná (5 bodů, 33. místo), Jakub Matůš (4,5 bodu, 34. místo), Matyáš Babica (4,5 bodu, 43. místo). Všichni zmínění skončili o desítky míst nad svým nasazením do turnaje. V popředí turnajové tabulky se pohybovali také zkušenější Matěj Kovář, Tomáš Hofschneider a Jakub Zádrapa.


V B-turnaji byla naší nejlepší hráčkou Viktorka Všetulová na 4. místě.

Obou turnajů se zúčastnila i řada dalších mladých hráčů z našeho kraje, kteří nebyli součástí krajské výpravy. V A-turnaji zahráli výborně staroměstští Saša Skalský (celkové 4. místo a krajský přeborník mužů), Vlastík Babula mladší či kometa celého turnaje, teprve desetiletý Delgerdalai Bayarjavkhlan (i přes prohry v posledních třech kolech připsal 150 elo bodů!). Kvalitní turnaj odehráli i Dominik Večeřa a Filip Matůš.

V B-turnaji vybojoval výborné 5. místo Matyáš Dvořáček z Postoupek, 7. místo Jan Andrej Boháček ze Zlína-Malenovic a 11. místo Filip Vrzal (taktéž Postoupky). Díky velké účasti dětí z našeho kraje, ale i z Beskydské šachové školy a z dalších míst ČR i ze zahraničí, docházelo za šachovnicemi k řadě partií, které by šly bez nadsázky nazvat jako souboj generací. Za mě velký klobouk dolů před všemi šachovými veterány, kteří mají odvahu a bojovnost střetávat se s o dvě či tři generace mladšími hráči. Právě těm zkušeným patří největší gratulace i poděkování.


Amálka Zádrapová tentokrát v krajské výpravě nebyla. Na fotce v partii s rekordmanem vsetínkých turnajů panem Františkem Parákem (hrál Přebor Vsetína po dvacáté sedmé v řadě!).

Celá krajská výprava proběhla podle plánu a bez komplikací. V dobré atmosféře v šachovém i doprovodném programu. Děkuji všem trenérům, celému pořadatelskému týmu i všem dalším, kteří se na úspěšném turnaji podíleli.


K nejpříjemnějším překvapením krajské výpravy patřily výkony Romana Orsága.

Odkazy:

Výsledky turnaje A zde
Výsledky turnaje B zde
Fotogalerie pořadatele zde
Další informace v turnajovém bulletinu zde
Závěrečná zpráva o krajské výpravě Zpráva o činnosti CTM za rok 2019

Martin Beil


12.7.2020  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky