Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

16.2.2020Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (8. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (8. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (8. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (8. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (8. kolo)

Krajská výprava na Talent Cup 2019

Od čtvrtka 12. do neděle 15. prosince se krajská výprava Šachového svazu Zlínského kraje zúčastnila mezinárodního mládežnického turnaje Talent Cup v Malenovicích v Beskydech. Výprava měla 21 hráčů a 4 trenéry.

Hrály se celkem tři turnaje v kategoriích do 15 let (na 7 kol, tempem 60 minut na partii +30 sekund za každý tah), do 11 let a do 9 let (tyto turnaje na 9 kol, 45 minut na partii +30 sekund za každý tah). Dohromady se těchto tří turnajů zúčastnily dvě stovky hráčů nejen z Česka, ale i Slovenska, Polska, Indie a Španělska.

Krajská výprava Zlínského kraje proběhla pod vedením čtyř trenérů (Martin Beil, Josef Tomek, Adéla Bierská, David Trčálek) a měla 21 účastníků ze čtyř oddílů (Kunovice, Ústí, Zlín-Malenovice, Vsetín).


Rozbory partií s Adélou Bierskou

Kromě hráčů v krajské výpravě se turnaje zúčastnili i další hráči z našeho kraje – z Postoupek, Vsetína a z Holešova. Nejvýraznější úspěch vybojoval Dominik Večeřa z Postoupek 6. místem v nejstarším turnaji A.


Pohled do hrací místnosti nejstarší kategorie

Pro velkou část hráčů z letošní krajské výpravy byl turnaj jednou z prvních zkušeností s vážným šachem. Právě k tomu účelu, tedy k přechodu z rapidových partií na vážných šach, jsou turnaje jako Talent Cup či velikonoční Turnaj přátelství vynikající.


Jeden z nováčků naší výpravy Jonáš Horák během bojovné partie posledního kola.

Hlavním úkolem trenérů krajské výpravy bylo rozebírat sehrané partie dětí a tím jim vytvářet správné rozborové i turnajové návyky a předat co nejvíce poučení. Samozřejmě bylo důležité i ohlídat vyvážený turnajový režim a vedle hraní partií, rozebírání či řešení diagramů a šachových testů (mezi účastníky výpravy byl oblíbený zejména Adventní kalendář s Online testy) dbát také na pohyb a ušlechtilé trávení volného času.


Z Deskových her byl nejoblíbenější Bang!


Na ping pongu se všem moc líbilo

Celková umístění hráčů z krajské výpravy můžete nahlédnout ve výsledcích jednotlivých turnajů:
turnaj A, turnaj B, turnaj C.

V nejstarší kategorii uhrál několik velmi zajímavých výsledků Jenda Boháček ze Zlína-Malenovic, v prostřední hrál velmi sympaticky Matyáš Zapletal z Kunovic, mezi nejmladšími ukázal největší vzestup Filip Trčálek z Ústí. Výsledkově je škoda, že závěr turnaje bodově nevyšel řadě hráčů, kteří měli turnaj velmi dobře rozehraný (Toník Randus, Viky Všetulová, Jenda Boháček, Matyáš Zapletal, Ríša Svoboda). Ale hlavní úkol – věnovat čtyři dny intenzivnímu šachovému programu – byl naplněn dokonale.


Pohled do hrací místnosti prostřední kategorie.

Poděkování patří všem hráčům za velké nasazení v partiích i jejich rozborech, trenérům za intenzivní péči po celé čtyři dny turnaje, rodičům za pomoc s dopravou auty. A samozřejmě také pořadatelům z Beskydské šachové školy, kteří byli velmi ochotní a celý turnaj připravili s maximální péčí o spokojenost účastníků.

Odkaz na fotogalerii krajské výpravy zde. Odkaz na článek na webu Postoupek.

Jelikož se jednalo o poslední letošní akce Centra talentované mládeže Šachového svazu Zlínského kraje, rád bych tímto všem popřál poklidné Vánoce a všechno nejlepší v novém roce.

Martin Beil


18.1.2020  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky