Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

8.7.2020Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (závěrečná zpráva)
6.7.2020Kalendář akcí - Přidána akce 10.ročník Memoriálu Jana Kováře - KP v rapid šachu (včetně propozic)
5.7.2020Nový článek: Krajským přeborníkem v bleskovém šachu Petr Koutný

Krajský přebor škol se uskuteční 4. února v Kroměříži

Na přelomu listopadu a prosince se uskutečnily okresní přebory škol. Na Vsetínsku se hrálo v Karolince 27. listopadu. Zúčastnilo se 23 družstev, v nich usedlo ke stolům rovných 100 šachistů. Do krajského finále postupují v nejmladší kategorii ZŠ Integra Vsetín a ZŠ Salvátor Valašské Meziříčí, v prostřední kategorii Masarykovo gymnázium Vsetín a ZŠ Vsetín-Ohrada, mezi středoškoláky se představí Masarykovo gymnázium Vsetín a SPŠS Vsetín. Kompletní výsledky v excelových tabulkách zde, podrobné statistiky v chess-results zde, fotogalerie k prohlédnutí zde.

Na Uherskohradišťsku usedlo k šachovnicím 29. listopadu 17 družstev a 73 šachistů. Středoškolský tým se přihlásil pouze jeden, takže postupuje automaticky. Tento region budou zastupovat v krajském kole v nejmladší kategorii ZŠ TGM Mařatice a ZŠ Boršice, v kategorii družstev ze II. stupně základních škol Gymnázium Uherské Hradiště a ZŠ Staré Město, středoškolské reprezentanty přiveze Gymnázium Uherské Hradiště. Kompletní výsledky v excelových tabulkách zde, podrobné statistiky v chess-results zde.

Třetí turnaj se konal 2. prosince v Kroměříži, zde se potkalo celkem 18 družstev, k šachovnicím usedlo 86 hráčů. Do krajského finále vyrazí nejmladší zástupci ZŠ Komenského Kroměříž, ZŠ Zachar Kroměříž, mezi druhostupňovými šachisty se představí týmy z Gymnázia Kroměříž a z Arcibiskupského gymnázia Kroměříž. Středoškolské týmy nastoupí tři, AG Kroměříž, Gymnázium Kroměříž a Obchodní akademie Kroměříž jako pořádající oddíl krajského finále přeboru škol. Kompletní výsledky v excelových tabulkáchzde, podrobné statistiky jednotlivých utkání i fotogalerii můžete studovat v chess-results zde.

Poslední okresní turnaj proběhl ve Zlíně, kde si zahrálo 10 družstev a 40 šachistů. V kategorii nejmladší hrály jen dva týmy, ZŠ Zlín-Malenovice „A“ a „B“, oba se představí i v kroměřížském krajském kole. V prostřední kategorii bude Zlínský okres reprezentovat Gymnázium Lesní čtvrť Zlín a ZŠ Napajedla, ve středoškolské kategorii Gymnázium Lesní čvrť Zlín a Gymnázium Slavičín. Kompletní výsledky v excelových tabulkách zde, podrobné statistiky jednotlivých utkání najdete v chess-results zde.

Děkuji za organizaci i zdárný průběh okresních kol všem svým spolupracovníkům z Karolinky, dále do Uherského Hradiště a Starého Města Pavlu Růčkovi a Antonínu Macháčkovi, do Kroměříže Rostislavu Huňovi a do Zlína Josefu Tomkovi. Krajský přebor škol se uskuteční 4. února na Obchodní akademii v Kroměříži. Všechny postupující týmy jsou srdečně zvány.

Josef Kovařík

18.1.2020  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky