17.9.2019Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Soustředění CTM Zlín-Malenovice 21.-22.09.2019 PROGRAM)
14.9.2019Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy na MMaS 26.-31.10.2019)
13.9.2019Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

GP Zlínského kraje v rapid šachu mládeže završena na vsetínských Maštaliskách

V sobotu 18. května byl čtvrtým turnajem završen seriál Grand Prix Zlínského kraje v rapid šachu mládeže. Po skončení závěrečného sedmikolového klání byli vyhodnoceni i nejúspěšnější chlapci a dívky v jednotlivých kategoriích. V historických prostorách vsetínských Maštalisek tentokrát k černo-bílým polím zasedlo šedesát sedm šachistů.

V kategorii do 10 let zvítězil Delgerdalai Bayarjavkhlan ze Starého Města před svým oddílovým kolegou Matějem Babulou a Richardem Hobzou ze Zlína-Malenovic. Mezi dívkami byla nejúspěšnější Karolína Kovářová ze Sokola Ústí.
V kategorii do 12 let byl nejlepší Tomáš Daniel Kubín z Postoupek, druhý skončil Vojtěch Hobza ze Zlína-Malenovic a třetí Matěj Kopecký ze Zbrojovky Vsetín. Mezi dívkami brala zlato Klára Spáčilová ze Starého Města.

V kategorii do 14 let vyhrál Vlastimil Babula ze Starého Města před Michalem Černým ze Zlína-Malenovic a Jakubem Mařákem ze Šachového klubu Zlín. Nejlepší z dívek byla Marie Vaňková ze Šachového oddílu Kunovice.

Kompletní excelovou tabulku s výsledky si můžete prohlédnout zde, podrobnosti můžete studovat v chess-results, fotogalerie k prohlédnutí visí zde.

Po skončení turnaje byly spočítány také úspěchy za celou sezónu 2018-2019. Excelová tabulka je přiložena zde. V kategorii do 10 let zvítězil a na mistrovství České republiky v rapidu pojede Delgerdalai Bayarjavkhlan. O druhém zástupci je však zatím nejasno. Naprosto stejnými výsledky prošli všemi čtyřmi turnaji Matěj Babula a Richard Hobza. Vzhledem k tomu, že má Zlínský kraj garantována jenom dvě místa v této kategorii, bude se muset rozhodnout dodatečně. Ten méně šťastnější, si určitě požádá o divokou kartu, a snad mu bude vyhověno. Mezi děvčaty se představí na MČR Juliána Grycmanová ze Sokola Ústí.

V kategorii do 12 let se na MČR představí Viktor Šimek z ŠK Zlín, jenž si své celkové vítězství zajistil již po třech turnajích, a s ním jako druhý v pořadí Tomáš Daniel Kubín. Pro děvčata jsme měli zajištěna místa dvě, a proto budou na MČR hrát Klára Spáčilová, která v kategorii zvítězila, a s ní celkově druhá Ema Vondrušková ze Sulimova.

V kategorii do 14 let vznikla také nelehká situace. Celkový vítěz Vlastimil Babula měl svoji účast zajištěnu již na základě svého úspěchu na loňském mistrovství republiky. Přesto nenechal o své dominanci nikoho na pochybách a zvítězil i v letošním ročníku krajských Grand Prix. Druhé místo obsadil a na MČR s ním pojede Michal Černý, ovšem na místě třetím skončili po naprosto shodných výsledcích Adam Vylíčil a Dominik Večeřa. Zde již s divokou kartou nejspíš nelze kalkulovat, a tak si to o poslední postupové místo chlapci rozdají mezi sebou. Klára Spáčilová bude za náš kraj reprezentovat děvčata.