Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

13.12.2019Nový článek: Program, volební řád a nominace na 19. konferenci Šachového svazu Zlínského kraje
9.12.2019Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (4. kolo – oprava)
Nový článek: 19. konference Šachového svazu Zlínského kraje proběhne 11. února 2020 ve Zlíně

Proběhla 18.konference Šachového svazu Zlínského kraje

V místnosti Zastupitelstva Zlínského kraje v budově 21 se sešlo 35 delegátů z 62 oprávněných delegátů a v souladu s novelou Organizačního řádu byla konference usnášeníschopná.
Šachové oddíly nad 40 členů-Sokol Postoupky, TJ Vlčnov, ŠK Staré Město, Zbrojovka Vsetín, Šachy Hošťálková a ŠK Zlín - Malenovice byly zastoupeny 2 delegáty. Jeden delegát zastupoval tato oddíly: ŠK Holešov, Slavia Kroměříž, Sokol Pravčice, TJ Lutopecny-Měrůtky, ŠK Sulimov, TJ Zborovice, SK EMKaD Holešov, ŠO Kunovice, SK Boršice, ŠO Mařatice, ŠK Osvětimany, TJ Bojkovice, MEZ Vsetín, Sokol Bystřička, Sokol Huslenky, Sokol Ústí, ŠO Karolinka, Sokol Lužná, Sokol Valašská Bystřice, Fatra Slavia Napajedla, SK Horní Lhota, ŠK DDM Slavičín a ŠK Zlín.
Bohužel začínající chřipková epidemie poněkud ovlivnila účast a 5 přihlášených delegátů se omluvilo z důvodu nemoci.
Konference proběhla v dobré pracovní atmosféře a podařilo se dosáhnout cíle - tj. při postupně zanikajícím vlivu okresních (regionálních) svazů co nejvíce zapojit šachové oddíly do činnosti ŠSZK. Byla diskutována otázka snižování a stárnutí členské základny, tempa hry v nižších soutěžích a především činnost Centra talentované mládeže. Důraz na mládež je od počátku prioritou, o čemž svědčí dlouhodobě rozpočet, kde drtivá většina prostředků jde na mládež. Delegáti upozorňovali na účelnost těchto prostředků, aby se peníze dostaly skutečně tam, kam patří, tj, oddílům.
Usnesení bylo nakonec přijato většinou hlasů (viz příloha).
Konferenci pozdravil člen Výkonného výboru Šachového svazu České republiky Ing. Rostislav Svoboda. Ve svém vystoupení konstatoval, že Šachový svaz Zlínského kraje patří mezi nejlépe fungující svazy v České republice.
Jednoznačným vyhodnocením 18. konference byl pak závěrečný potlesk většiny delegátů.

Soubor ke stažení (doc)

8.2.2019  |  přidal: Karel Malinovský   |   kategorie: různéArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky