Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2020Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
12.10.2020Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
11.10.2020Nový článek: Přerušení šachových soutěží družstev řízených ŠSZK 2020-2021

Šestice školních týmů na mistrovství republiky

V pátek 9. února se v klubovně ŠK Zlín sešlo čtyřiadvacet školních družstev, které se zde nominovaly z okresních přeborů škol. K šachovnicím usedli v průběhu sedmi kol, kdy se hrálo systémem každý s každým, celkem 102 šachisté. Hrálo se s vědomím, že první dva týmy z každé kategorie postupují na Mistrovství České republiky školních družstev.

V nejmladší kategorii potvrdili všechny prognózy favorité ze Zlína-Malenovic, zvítězili s náskokem před ZŠ Staré Město. Trochu trpkou bronzovou medaili si odvezli šachisté z Valašské Polanky. Kompletní výsledky i s podrobnostmi můžete studovat v chess-results zde.

V kategorii II. stupeň základních škol už zástupci ZŠ Valašská Polanka získali medaile zlaté. S nimi se představí na mistrovství republiky celek Starého Města. Bronz a první nepostupovou příčku získalo Masarykovo gymnázium. Podrobnosti v chess-results zde.

Stejně smolně (tedy o fous třetí) dopadl tým Masarykova gymnázia Vsetín i v nejstarší kategorii středních škol. Dá se říct, že potřetí za sebou a tradičně. Tradičně zlatý byl tým Gymnázia Uherské Hradiště a tradičně stříbrní odjížděli rozesmátí šachisté Střední průmyslové školy strojnické Vsetín. Podrobnosti v chess-results zde.

Přehlednou excelovou tabulku výsledků družstev si můžete prohlédnout zde. Fotogalerii přikládáme zde. Děkujeme všem účastníkům za korektní hru, zástupcům našeho kraje budeme v červnu fandit, až budou hrát na mistrovství republiky.

Josef Kovařík

9.2.2018  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky