16.7.2018Kalendář akcí - Přidána akce Memoriál Křížka a Grabce (včetně propozic)
15.7.2018Nový článek: Hodnocení krajské výpravy na Vsetín 2018
Nový článek: KP jednotlivců v praktickém šachu
Kalendář akcí - Přidána akce KP v praktickém šachu (včetně propozic)
Nový článek: Krajský přebor jednotlivců v praktickém šachu.

Vojta Plát opět mistrem republiky

O víkendu 30.9 až 1.10 proběhlo v Hotelu Petra Bezruče v Beskydech Mistrovství České republiky žáků v rapid šachu. Pořadatelé s Beskydské šachové školy ve Frýdku- Místku připravili pro hráče i jejich doprovod skvělé hrací prostředí v blízkosti Lysé hory. V šesti věkových kategoriích se švýcarským způsobem na 9.kol, hracím tempem 25 minut na partii,utkalo celkem 133 dětí.
Náš kraj celkem reprezentovalo 16 hráčů z 5 oddílů. Výborně si vedla děvčata v nejmladší věkové kategorii do 10 let. Martina Fusková ( SŠŠ Staré Město) získala 6,5 bodu a vybojovala bronzovou medaili. Jen o půl bodu za ní skončila na čtvrtém místě Lenka Blechová ( ŠK KK Osvětimany) a neztratila se ani Lenka Blechová ( SK Boršice) na 11. místě ze 4 body. V kategorii dívek do 12 let jsme měli zastoupení v osobě Jany Zpěvákové ( SŠŠ Staré Město), která obsadila 9. místo se ziskem 4 bodů. V nejstarší dívčí kategorii do 14 let srdnatě bojovala Aneta Tomečková ( TJ Sokol Postoupky). Nakonec z toho bylo zasloužené 6. místo se ziskem 4,5 bodu. Trochu za očekáváním zůstala kategorii chlapců do 10.let. Tam skončil nejlépe Jan Palášek ( TJ Sokol Postoupky )na 14. místě , když ho srazila dolů , především porážka s Pavlem Tománkem (SK Boršice), který nakonec skončil na 15. místě ( oba 5 bodů). Vojta Dobeš ( SŠŠ Staré Město) získal pouze 4 body a nakonec se propadl na 21. místo. Jakub Zatloukal ( Fatra Napajedla) skončil se stejným bodovým ziskem ještě o čtyři příčky hůře.
Daleko lépe si, ale vedli chlapci ve zbylých dvou kategoriích. Do 12 let nás reprezentovali pouze hráči z Boršic. Celá trojice se pohybovala v boji o medaile. Nakonec si bronz odvezl Luděk Volčík za 6,5 bodu, Dominik Pfeffer skončil osmý s 5,5 body a Pavel Náplava obsadil 11. místo s 5 body. Nejstarší kategorii zcela dominoval Vojta Plát, který opět potvrdil svou výjimečnost a s osmi body bezpečně vybojoval další titul mistra republiky. Vojta tak navázal na výborný výkon na ME , kde vybojoval stříbrnou medaili. Ale i další hráči skončili v té lepší polovině turnaje. Adam Gabriel byl devátý ( 5,5 bodu), Erik Pfeffer (oba SK Boršice) dvanáctý a Marek Staňa ( SŠŠ Staré Město) patnáctý (oba po 5 bodech).
Celkově náš kraj opět patřil k těm nejúspěšnějším, což potvrdil zisk tří medailí. Zajímavostí bylo ,že pořadatelé z Frýdku- Místku tentokrát nevybojovali ani jeden titul.