Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

6.8.2020Kalendář akcí - Přidána akce Šachový turnaj Lužná (včetně propozic)
5.8.2020Nový článek: Krajským přeborníkem v rapid šachu se stal FM Martin Hollan
1.8.2020Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Listina talentů ŠSZK 2020-2021 v46 01.07.2020 aktualizace pro novou sezónu)

Okresní přebory škol zahájeny na Vsetíně

Ve středu 23. listopadu se ve vsetínském SVČ Alcedo představilo v Grand Prix školní mládeže - okresním přeboru škol 25 čtyřčlenných družstev. Hrálo se v kategoriích I. stupeň ZŠ, II. stupeň ZŠ a střední školy, celkem k šachovnicím včetně náhradníků usedlo 112 hráčů.

V nejmladší kategorii zvítězila ZŠ Valašská Polanka (Jakub Matůš, Antonín Randus, Ondřej Grycman, Michal Dorňák), získala v součtu výsledků na všech šachovnicích jen o půl bodu více než druhá ZŠ Integra Vsetín „A“ (Adam Kocůrek, Lubomír Hlouch, Metoděj Chrobák, Matyáš Zajíček). Celkem hrálo deset družstev.

V prostřední kategorii vyhrála ZŠ Hošťálková (Ondřej Vraj, Jáchym Karlík, Klára Dančáková, Monika Matošková), druzí skončili hoši ze ZŠ Rokytnice (Martin Dvořák, Matěj Kopecký, Daniel Martinec, Matěj Čech). Zde nastoupilo jedenáct družstev.

V kategorii středoškoláků se tentokrát sešla čtyři družstva. Zvítězila čtveřice Masarykova gymnázia Vsetín „A“ (Lukáš Gabryš, Matyáš Kovařík, Adéla Bierská, Pavel Budík) před hochy ze SPŠS Vsetín (Jakub Krejča, Radek Zgarba, Lukáš Trčálek, Jaroslav Lukaštík).

Všech zmíněných šest týmů tak postupuje do krajského kola, které se uskuteční v klubovně ŠK Zlín v pátek 27. ledna 2017. Kompletní výsledky i s osobními statistikami můžete studovat na chess-results, fotogalerie je k nahlédnutí zde. Další přebory škol proběhnou v průběhu posledního měsíce roku, v pátek 9. prosince ve Zlíně a Uherském Hradišti, ve středu 14. prosince v Kroměříži.

Josef Kovařík

27.11.2016  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky