Kalendář akcí - Přidány propozice akce Baštincův memoriál
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Krajská výprava na Talent Cup Malenovice 13.-16.12.2018 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (5. kolo)

Jakub Roubalík vítězem 41. Přeboru města Vsetína

Letošní 41. Přebor města Vsetína zná své vítěze, do análů se zapíše nové jméno - Jakub Roubalík získal 7,5 bodu a uhájil místo prvního nasazeného hráče. Druhý IM Stanislav Jasný uhrál 7 bodů a třetí FM Ondřej Matras 6 bodů. V turnaji Open B zvítězil Jaroslav Šašek před Ondřejem Vrajem a Jakubem Vojtou.

To však nebyly jediné ceny, které pořadatelé vypláceli. Letošní ročník se nesl ve znamení 46 finančních prémií. Motivováni tak do posledního kola byli i šachisté v různých pásmech ELO koeficientů a pochopitelně také mládežníci. Soutěž družstev vyhrála v turnaji B trojice Beskydské šachové školy Kristýna Laurincová, Daniel Židek a Petr Gnojek, v turnaji A borci Zbrojovky Vsetín Jan Bosák, Petr Zajíček a Radek Zádrapa.

V hodnocení žen a dívek si pro cenu došly v béčku Kristýna Laurincová, Adéla Bierská a Klára Dančáková, v áčku litevská WFM Daiva Batyte, Martina Fusková a Jana Eretová. Mládežnické kategorie do 15 a 18 let vyhrál v béčku Ondřej Vraj, do 12 let Jakub Vojta, v áčku se předávaly ceny do 15 let Sašovi Skalskému a do 18 let Ondřeji Havelkovi. Rozdáno bylo i jedenáct cen v jednotlivých stobodových pásmech dle koeficientů výkonnosti.

Turnaji ve vsetínském Alcedu nakonec přálo i počasí, žádný den nebylo vedro k zalknutí. Příští rok již budou pořadatelé připraveni i na případné horké dny, neboť 42. Přebor města Vsetína se bude hrát od 1. do 8. července v klimatizovaném Velkém sálu Domu kultury.

Výsledky obou Open turnajů, rapid turnaje dvojic, bleskového turnaje jednotlivců a také TV reportáž, fotogalerii a kompletní záznam všech partií turnaje Open A najdete na stránkách Zbrojovky Vsetín zde.