Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

16.4.2024Nový článek: Usnesení konference ŠSZK
Nový článek: Krajský přebor škol ve Zlíně zná vítěze
7.4.2024Nový článek: Konference Zlínského kraje 2024

Hodnocení krajské výpravy na MČR mládeže 2015

Mistrovství republiky mládeže v termínu 7. - 14. března (tentokrát tedy v termínu našich jarních prázdnin) proběhlo na obvyklém místě v Koutech nad Desnou a ŠSZK na něj vyslal další krajskou výpravu. Ta měla tentokrát rekordních 11 účastníků, o které se starala dvojice trenérů - Martin Beil a Radim Stuchlý.

Jedenáctičlennou výpravu krajskou výpravu na MČR jsme za poslední roky ještě neměli (navíc si postup na Mistrovství vybojoval i Vlastík Babula, který se ale nakonec turnaje nezúčastnil). Proto jsme se o výpravu trenérsky starali ve dvou společně s Radimem Stuchlým. Se zajištěním výpravy nám navíc pomáhala Pavla Stuchlá a také několik dalších rodinných příslušníků hráčů, všem velký dík! Rozdělení svěřenců se nám s Radimem osvědčilo velmi dobře - Radim měl na starosti čtveřici borců (Pavel Budík, Saša Skalský, František Mrkus a Martin Húsek), kterým vyhovoval klid a potřebovali mnoho času na přípravy na jednotlivé partie. Já jsem měl skupinku početnější, složenou z hráčů, se kterými se dobře znám z pravidelných tréninků (Patrik a Štěpán Řezníčkovi, Marie Vaňková, Viktorie Všetulová, Lucie Ambrožová, Adéla Bierská a Ondřej Stuchlý). Navíc byli moji svěřenci z velké části spíše mladší, kteří dohrávali partie dříve a těžiště jejich šachové práce nebylo tolik v přípravách, ale spíš v rozborech partií. Speciálně čtveřice nejmladších pak v průběhu turnaje vyřešila spoustu diagrámků, hodně se věnovala i budování svého zatím teprve začínajícího repertoáru zahájení a byla celou dobu v Koutech ve správném šachovém zápřahu.

Organizace turnaje v Koutech byla jako obvykle na dobré úrovni, většina věcí fungovala plynule a důstojně. Skvělá byla obrovská spousta online šachovnic, které živě přenášely všechny partie ze všech mistrovských kategorií! K tomu navíc i některé partie z otevřených turnajů. Proběhlo i několik simultánek a přednášek, pravidelně jsme samozřejmě chodili i za oficiálními rozboráři Mistrovství, kterými byli reprezentační trenér mládeže David Kaňovský, Pavel Šimáček, Richard Biolek starší, Lukáš Vlasák a Jiří Tůma.

Celkový pořadatelský dojem kazily snad jen klasické výtky vůči stravě. Ale nejsem odborník na kvalitu, ani na cenu stravy, tak nebudu soudit. Škoda, že nám pořadatelé nemohli vyhovět co se týče ubytování a nedali nás jak jsme si přáli všechny pohromadě na stejné patro, ideálně i na stejnou chodbu, ale dost nás rozházeli po celé budově. Ale nějaká dramatická komplikace to pro nás nebyla, i tak jsme jako výprava fungovali celistvě a dobře. Pomohl nám i trenér postoupecké výpravy Petr Večeřa, kterého pořadatele ubytovali na pokoj ke mně a ke zpravodaji krajské výpravy Matyášovi Kovaříkovi. Ubytovat dva vedoucí výprav na stejný pokoj nebyla úplně šťastná myšlenka a v první chvíli jsem se docela zhrozil (aby dva trenéři ve stejné místnosti zároveň rozebírali sehrané partie anebo připravovali na partie není zrovna ideální). Petr nám ale vyšel vstříc a rozbory i přípravy svých svěřenců prováděl na vedlejším pokoji přímo u svých svěřenců, takže jsme mohli náš pokoj využít jako klasickou základnu krajské výpravy. Pohodová byla i spolupráce s výpravou z Hošťálkové pod vedením Pepy Bednaříka, takže všichni trenéři z našeho kraje jsme dobře táhli za jeden provaz, fandili si a podporovali se.

O průběhu celého turnaje jsem podrobněji psal v každodenních reportážích v našem zpravodajském článku. Na stejném místě najdete i pravidelné výsledkové přehledy z jednotlivých kol, které psal náš zpravodaj Matyáš (moc díky, Matyáši!) a ušetřil mi tak v místě turnaje spoustu času. Takže letos píšu hodnocení o něco stručněji, než například v loňském roce (z loňského článku bych určitě doporučoval k přečtení část o hodnocení celé výpravy a zejména o vztahu šachistů k chybám, která má značně nadčasovou platnost).

Stejně jako loni pracovali i na letošním Mistrovstvi všichni svěřenci velmi intenzivně v přípravách na partie i v rozborech a po této stránce jsem byl se všemi mladými velmi spokojený! Výsledkově bohužel chyběla ta správná "medailová bomba" - nejblíže měli k medailovým pozicím Saša Skalský v kategorii H14 (navíc teprve prvním rokem v této kategorii), který skončil na 4. místě, a Lucka Ambrožová v D14, která většinu turnaje bojovala kromě soupeřek i s chřipkovým onemocněním, ale přesto vybojovala pěkné 5. místo. Dalšími výraznými úspěchy byly 9. místo Marušky Vaňkové v D10 (také prvním rokem ve své kategorii, navíc na svém úplně prvním Mistrovství a hned patřila mezi naše největší hvězdičky!) a výborné 10. místo Pavla Budíka v nabité konkurenci kategorie H14.

Níže následuje hodnocení jednotlivých účastníků krajské výpravy - Radim píše o členech své skupinky na Mistrovství, já o těch svých.


RADIM STUCHLÝ HODNOTÍ SVOJI SKUPINKU:

PAVEL BUDÍK (H14), Zbrojovka Vsetín, 23. nasazený, 10. místo, 4,5 bodu
Pavel byl pro mě jako jediný z mých svěřenců šachově takřka neznámý. Dalo se předpokládat, že ze své výchozí startovní pozice vyždímá více, z tohoto pohledu nebylo moc co pokazit :o) Celkový výsledek (největší posun ve startovním poli ze všech hráčů) a hlavně předvedená hra byly pro mě ovšem velkým překvapením a myslím, že pro Pavla také. Ještě více je pak překvapující fakt, že prakticky nemá vybudován stabilní repertoár zahájení a ve většině partií tvoří již velmi brzy. Z toho se odvíjí i Pavlův herní styl – vyhýbá se principiálním soubojům v hlavních variantách a spíše v klidu vyčkává na soupeřovy chyby.
Turnaj pro něj začal přímo raketovým nástupem, kdy po pátém kole figuroval na průběžném třetím místě s tím, že měl již za sebou hráče se startovními čísly 1., 3., 6., 7. a 11. a neprohrál jedinou partii! V dalších kolech se ale projevila menší herní praxe a přes dobře rozehrané partie přišly tři porážky v řadě. Turnaj zakončil výhrou, která jej vrátila do první desítky díky třetímu nejvyššímu pomocnému hodnocení v turnaji.
Pavel pracoval v rámci příprav na partie velmi aktivně a za celkový přístup zaslouží velkou pochvalu. Horší už to bylo se sebevědomím – což logicky pramenilo ze skutečnosti, že Pavlovi chybí systematický individuální trénink a stabilní repertoár zahájení. Pokud na této stránce nezapracuje, nejspíše MČR 2015 bude jeho největším úspěchem, jakého dosáhl... Pokud však bude chtít a pustí se do tvrdého tréninku, má velké předpoklady k tomu, aby příště nezůstalo jen u desáté příčky. Především individuální trenér by byl pro Pavla obrovským přínosem.

ALEXANDR SKALSKÝ (H14), ŠK Staré Město, 10. nasazený, 4. místo, 5,5 bodu
Saša sice podle Ela patřil na konec první desítky startovního pole, ambice byly ale po loňském 4. místě určitě vyšší. V přípravách bylo na čem stavět – mohli jsme se opřít o jeho repertoár zahájení, přesto mám však trošku pocit, že ty pilíře nebyly někdy až tak pevné, jak by mohly být. Saša je velmi kreativním hráčem se sklonem hrát zdravé, aktivní, dynamické a pro diváky atraktivní šachy. Bohužel někdy je na něj vyvíjen velký tlak s ohledem na výsledek a Saša si s ním v rozhodujících chvílích moc nedokáže poradit, má až přílišný respekt z Ela svých soupeřů. Proto bychom mu měli pomoci my okolo něj a nechat ho hrát jeho bezstarostné šachy.
Saša začal turnaj velmi dobře, až do 7 kola neprohrál žádnou partii. Los mu v tomto turnaji moc nakloněn nebyl, neboť se čtyřmi nejlepšími hráči měl vždy černé figury! Po výpadku v sedmém kole se dokázal výhrou v kole předposledním opět probojovat na medailové pozice. Do posledního kola šel s tím, že i prohra mu pravděpodobně zajistí 3. místo, výhra ho může posunout i výše. Toto však Sašovi asi moc svazovalo ruce, v poslední partii nepředvedl dobrý výkon a prohrál, nutno podotknout, že zaslouženě. Když se k tomu přidalo překvapení na prvním stole, byla z toho nepopulární „brambora“.
Není však třeba věšet hlavu, stejnou kategorii si může zopakovat i příští rok (vybojoval si přímý postup) a věřím, že když zapracuje na repertoáru zahájení (malinké zpestření by neuškodilo, speciálně černé figury by zasloužily pozornost), bude opět bojovat o medaile. Nabyté zkušenosti se mu budou určitě hodit.
Každopádně velká gratulace Sašovi, vždyť uhrál nejlepší výsledek z celé krajské výpravy!

FRANTIŠEK MRKUS (H16), ŠK Staré Město, 20. nasazený, 20. místo, 3,5 bodu
Frantovi se nedala upřít snaha, zodpovědně a příkladně se připravoval na každé kolo, ale chyběla tomu trošku šťáva. Spousta jednoduchých taktických přehlédnutí ho připravila o lepší umístění (např. ve 3. kole ztráta figury v připravené variantě, v posledním kole přehlídnutý mat a s tím související ztráta figury...). Když už stál v jedné partii lépe s pěšcem více a se 40 minutami proti 4 minutám soupeře, přijal nabídnutou remízu. Soupeři mu takové dárečky nedávali...
Je to škoda, protože potenciál má Franta veliký. V partiích objevuje překvapivé a hluboké myšlenky (pochvala za precizní výkon v koncovce 5. kola.), bohužel častá přehlédnutí jednoduchých obratů otáčely partie. Doporučil bych lehce rozšířit repertoár zahájení (ať máme něco v záloze, když se nějaké zahájení nepovede) a řešit spoustu, spoustu taktických diagramů. Především by ale pomohl individuální trenér...
Pokud Franta na sobě tvrdě zapracuje, věřím, že v příštím roce může být výrazně výš. Vzhledem k tomu, jaké má výborné výsledky v soutěžích dospělých, považuji současné umístění na MČR spíše za nepovedené.

MARTIN HÚSEK (H16), ŠK Staré Město, 19. nasazený, 12. místo, 4,5 bodu
Dalo by se říci, že 12. místo je vzhledem k nasazení skvělým úspěchem (a taky že je), ale jsem si jistý, že Martin s ním spokojený být nemůže. Je obrovsky pracovitý, šachy ho hodně baví a přípravám na partie věnoval mimořádnou pozornost. Naše i 1,5 hodinové rozbory soupeřů podporoval další samostatnou prací a bylo to opravdu znát.
Turnaj Martin zahájil skvěle, se čtyřmi silnými soupeři uhrál 2,5 bodu, kdy černými krásně porazil Radka Zemana. Naopak mnohé skvěle rozehrané partie nedotahoval do konce (např. neviděl trojtahový mat). V partii s Martinem Krutským se pak stal smolařem MČR, kdy se ve vyhrané koncovce s figurou víc zamyslel a spadl na čas...
Pokud bych Martinovi něco doporučil, pak by to byly především individuální tréninky, případně lepší zacházení s časem.
U mě převažují především hodně pozitivní pocity z předvedené hry, která byla mnohem lepší, než konečné umístění.


MARTIN BEIL HODNOTÍ SVOJI SKUPINKU:

PATRIK ŘEZNÍČEK (H10), Zbrojovka Vsetín, 24. nasazený, 24. místo, 1,5 bodu
Patrik byl nejmladším hráčem naší výpravy i svojí kategorie (do kategorie desetiletých bude patřit ještě další dva roky!), když si právo účasti v turnaji vybojoval loňským třetím místem na MČR osmiletých http://www.chess.cz/www/mladez/souteze/jednotlivci/mcr8/mistrovstvi-cr-deti-do-osmi-let-2014/vysledky-mistrovstvi-cr-deti-do-osmi-let-2014.html, na kterém bude bojovat i letos v květnu v Klatovech. Do Koutů přijel především sbírat zkušenosti se silnými soupeři a s partiemi hranými vážným temptem. Ve většině partií doplácel na příliš rychlou hru, kdy zpravidla dohrával ze všech našich jako první a kvůli rychlé hře často přehlížel základní kombinační obraty. To by měl být pro Patrika první cíl ke zlepšení - hrát pomaleji a dávat si pozor na své figurky, hlídat si vazby, odtahy, vidličky. Jakmile hrál Patrik pomaleji a soustředěně, byly z toho zajímavé vyrovnané partie a pěkné šachy. Další přínos pro něj bude mít, když začne hrát více vážných partií na úkor partií hraných rychlým rapidovým tempem. Brzy tak přijde doba, kdy jeho partie nebude rozhodovat, kdo toho méně přehlédne, ale kdo dokáže více vymyslet.

Každopádně Patrik společně se svým bráchou Štěpánem udělali z celé mé skupinky největší kus práce na řešení diagrámků, rozborech partií, budování repertoáru a týden v Koutech oba využili velmi intenzivně a dobře.

ŠTĚPÁN ŘEZNÍČEK (Národní Open), Zbrojovka Vsetín, 60. nasazený, 64. místo, 3 body
Štěpánovi letos unikl postup na Mistrovství republiky v nejmladší kategorii a tak jel sbírat zkušenosti alespoň do doprovodného Openu. V turnaji potvrzoval dobrou práci z tréninků, většinu partií hrál zodpovědně a přemýšlivě a všechny jeho partie byly bojovné a vyrovnané, často vedly až do zajímavých koncovek. I s papírově výrazně silnějšími soupeři dokázal dobře držet krok. Občas mu unikne nějaký kombinační obrat, ale kombinačně výrazně převládají věci, které vidí a má pod kontrolou. Repertoár zahájení si zatím teprve postupně staví. Stejně jako na Patrikovi, i na Štěpánovi je zatím znát nedostatek zkušeností z partií hraných vážným tempem. Až bude mít víc nahráno a také pečlivě rozebráno, pomohou mu získané zkušenosti k rozvinutí šachových dovedností ve všech oblastech - od propracovanějšího repertoáru, přes ještě větší kombinační postřeh, schopnost stanovovat plán až po větší zkušenosti s koncovkami.

MARIE VAŇKOVÁ (D10), ŠK Staré Město, 20. nasazená, 9. místo, 5 bodů
Maruška byla teprve na svém prvním republikovém Mistrovství a celkově na druhém turnaji hraným vážným tempem. A kdo by čekal, že právě hráčka s nejméně zkušenostmi z šachových bojů vybojuje jeden z našich nejlepších výsledků!?:-) Nutno dodat, že naprosto zaslouženě, protože Maruška hrála celý turnaj velmi zodpovědně a přemýšlivě. Navíc je na ní vidět veliká snaha se zlepšovat, učit se nové věci, poučovat se z chyb. A přesně to potřebuje, protože zatím hraje teprve krátce a potřebuje se naučit spoustu věcí od základů repertoáru zahájení, přes zdokonalení taktického postřehu, základy strategie až po základní koncovky, na kterých postupně pracujeme. Všech svých výher dosáhla velmi aktivním pojetím šachu - moc se mi líbily především výhry z 3. kola s Natálkou Szuscikovou a z 9. kola s Hankou Baštincovou. A v partiích, které prohrála, také srdnatě bojovala - zejména v 5. a 6. kole to byly dobré souboje, kde chybělo především více zkušeností. Celkově Maruška vybojovala 9. místo, čímž dokonce splnila kritérium pro zařazení na krajskou Listinu talentů, a protože bude hrát v kategorii dívek do 10 let i příští rok, má před sebou výbornou motivaci pracovat a příští rok mířit ještě výše!

VIKTORIE VŠETULOVÁ (D12), ŠK Staré Město, 10. nasazená, 14. místo, 4 body
Viktorce se letošní Mistrovství nepovedlo. Až mám pocit, že když Viky cítí, že má na to rvát se o nejvyšší příčky, tak hraje snaživě a na 100% (například její parádní vítězství mezi 100 účastníky turnaje v Brankovicích http://chess-results.com/tnr152794.aspx?lan=5&art=1&wi=821). Ale když není úplně na špičce, její nadšení pro boj a soustředění při partiích je výrazně nižší. Turnaj v Koutech začala vyrovnaným soubojem s první nasazenou Annou Marií Koubovou (elo 1723), které po velkém boji podlehla až v koncovce. Ve druhém kole čekala, že vítězství přijde samo, a už ze zahájení měla dvě figury méně. Pak se Viktorce podařilo dvakrát za sebou pěkně zvítězit, ale když v 5. kole nevyužila výborné šance v partii s Olgou Dvořákovou, její bojové nadšení znovu opadlo. Škoda, po šachové stránce by Viky v turnaji měla na kohokoliv, ale je potřeba bojovat vždycky na 100%, nikoho nepodceňovat a nikoho se nebát! Výbornou dvojku vytvořila Viky společně s Maruškou nejen v tomto turnaji, ale i v trénincích. Teď je především na ní, aby v trénincích, při domácím studiu i na turnajích makala naplno a klidně může už za rok ve stejné kategorii patřit k nejlepším. Společně s Maruškou by klidně mohly obě dvě bojovat o špičku obou nejmladších dívčích kategorií. Ale tak jako vždy, je to především o spoustě tvrdé práce, o vlastním zájmu a odhodlání.

LUCIE AMBROŽOVÁ (D14), ŠK Staré Město, 4. nasazená, 5. místo, 5,5 bodu

Lucka byla na letošní Mistrovství hodně natěšená a odhodlaná rvát se o nejvyšší místa. Vždyť před rokem skončila ve stejné kategorii na 3. místě a reprezentovala pak Českou republiku na Mistrovství Evropy v Gruzii. V Koutech Lucka bohužel bojovala nejen se svými soupeřkami, ale i s nemocí, takže se jí letos nepodařilo využít jednu ze svých největších zbraní - výbornou fyzickou kondici a na ní postavené stoprocentní nasazení po celou dobu turnaje, díky kterému na svou stranu nakláněla řadu vyrovnaných bojů v posledních dvou ročnících MČR. Letos se Lucce ve vyrovnaných soubojích nedařilo a v prohrách ve 2., 6. a 7. kole je potřeba pečlivě a sebekriticky rozebrat hlavně šachové důvody (nemoc může někdy přepadnout každého, ale co člověk zná a umí, to se neztratí!). Více by Lucka měla zabrat především v rozborech svých partií a ve snaze poučit se ze svých chyb - nesnažit se na své chyby zapomenout, ale naopak si je dobře uložit do paměti a čerpat z nich poučení do příště. Dva týdny po Mistrovství už má Lucka všechny své partie podrobně a kriticky rozebrané, takže je v tomto směru na dobré cestě. Víc by také měla samostatně pracovat na svém repertoáru zahájení a využívat každou příležitost k jeho zdokonalení a prohloubení. A víc samostatné iniciativy by měla věnovat i studiu literatury. Pokud tohle všechno zvládne, bude na dobré cestě k dospělým šachům. To, že má šachové základy výborné, Lucka dokázala v řadě pěkných partií, kdy například v posledním kole parádně smetla průběžně vedoucí hráčku Karin Němcovou.

ADÉLA BIERSKÁ (D16), Zbrojovka Vsetín, 10. nasazená, 12. místo, 4 body
Adéla letos sehrála herně velmi solidní Mistrovství. Škoda zbytečné prohry z 2. kola s papírově slabší soupeřkou, kdy Ádina hra působila dojmem očekávání snadné výhry, což nikdy nevěští nic dobrého. V šachu je potřeba makat vždy a na 100% a do každé partie, ať už je hráč favoritem nebo outsiderem, dát všechno. Ze zbývajících partií 4 vyhrála, jednu sice se štěstím (soupeřce po dlouhém náročném boji došel už ve vyhrané pozici čas), ale všechny po dobrých bojovných výkonech. Speciálně partie 7. kola s Janou Kubošovou byla dobrou ukázkou pěkných šachů postavených na zdravém dodržování zásad hry (byť v koncovce této partie se mohly dít zajímavé věci:-D, pozor si člověk musí dávat pořád!). A ve čtyřech partiích Áďa hrála s první čtveřicí hráček celkového pořádí, ve kterých byla šachová síla na straně soupeřek. Ádě bych především přál, aby se právě s těmito nejsilnějšími soupeřkami - postupně hrála s Jitkou Jánskou, Natálkou Kaňákovou, Nelou Pýchovou a Terezou Beluskou - snažila měřit. A nespokojila se jen s tím hrát s nimi dobrý boj a zajímavou partii, ale aby se jim mohla v každé partii postavit jako vyrovnaná soupeřka. Určitě na to Áďa má, ale to už je především o schopnosti najít si čas a chuť na samostatnou šachovou práci, rozbory partií a zahájení, řešení úkolů, studium literatury. Do příštího roku ve stejné kategorii bude moct Áďa na tom všem zapracovat.

ONDŘEJ STUCHLÝ (H16), ŠK Staré Město, 15. nasazený, 13. místo, 4,5 bodu
Ondra zahrál výsledkově solidní Mistrovství, ale přesto si myslím, že spokojený by být neměl a naopak se musí snažit vzít si z Koutů co nejvíc ponaučení. Celkově je hráč velmi aktivního a zdravého stylu - jakmile získá aktivní pozici, ve které zná správné plány hry, dovede být pro každého soupeře velmi nebezpečný (viz Ondrovy velmi pěkné výhry ve 2., 8. a 9. kole). Naopak je velmi zranitelný v pozicích, ve kterých stojí pasivněji, nemá přímočarý plán hry, anebo kdy nezná plán vůbec a musí ho velmi kostrbatě vymýšlet. A právě na takové pozice by se měl Ondra zaměřit - vždyť zatímco bílými uhrál v Koutech 4 body z 5 partií, černými jen 0,5 bodu ze 4 partií - a to je velmi malá úspěšnost černými figurami. Ondrovou velkou silou je dobře si připravit zahájení a v partii na tom pak stavět, samostatné přípravě zahájení se však při domácím studiu stále velmi málo věnuje. Měl by se takto zaměřit hlavně na zahájení černými a ve svých přípravách se jako černý spokojit i s vyrovnáním pozice. Pokud se pak takové pozice naučí hrát trpělivě, soupeři zpravidla chybu udělají a i na aktivitu se nakonec dostane!:-) V Koutech se Ondrovi jedna taková trpělivá partie podařila, v 5. kole černými s Michalem Jelínkem, kdy náročnou pozici velmi pěknou hrou udržel. Pak se ovšem zamyslel a spadl na čas. To je věc, která se v partiích s časovou bonifikací za provedený tah stávat nesmí, a přitom v Koutech se stala nejen Ondrovi, ale v jedné partii i Martinovi a z druhé strany v jedné partii Adélině soupeřce. Taky poučné. Kromě toho by měl Ondra více energie věnovat samostatným rozborům svých partií, aby lépe poznal a postupně posílil svá slabá místa (a zároveň využil rozbory sehraných partií jako přípravu zahájení na partie budoucí). Ondra se svým 13. místem důstojně rozloučil s mládežnickými kategoriemi a dále ho čeká cesta juniorů a velkých chlapů, no každopádně by měl jako velký chlap i zabrat a speciálně samostatným rozborům zahájení a sehraných partií se co nejvíce věnovat.


Z dalších hráčů z našeho kraje mě v mistrovských kategoriích nejvíce zaujal Dominik Večeřa z Postoupek v H10, který v náročném turnaji nejmladších talentů porazil prvního i třetího nasazeného hráče a celkově získal 4 body a velmi dobré 15. místo. V H14 pak statečně bojoval Karel Vraj, v D14 Monika Matošková Monika Matošková a Lucie Vaňharová, v D12 Zdeňka Jordová (se svojí spoustou zbytečných remíz...) a v D10 Hanka Baštincová Hanka Baštincová. Mezi juniory hrál velmi dobře Ondra Karlík (4,5 bodu z 11 partií, 9. místo a výkon 2220, škoda jen slabšího závěru turnaje). Ve Fide Openu si s několika silnými soupeři zahrál Kuba Krejča, spokojený se svým výsledkem nebyl náš zpravodaj Matyáš Kovařík (přitom hned v prvním kole měl výborné šance v partii s prvním nasazeným velmistrem Kislinským!), výše určitě mířil i Ríša Štefaník. V národním Openu odehrál celý turnaj na špičce Ondra Vraj, škoda jen prohry s vítězkou turnaje v posledním kole. Ve stejném turnaji se výborně dařilo Lukáši Macháčkovi, který jako 38. nasazený vybojoval výborné 16. místo a výkon 1658! Zkušenosti pak sbíral Tomáš Budík.

Přidávám ještě odkazy na články na webech oddílů z našeho kraje - Hošťálkové, Postoupek, Starého Města a Vsetína. A také na oficiální stránky Mistrovství, kde můžete najít kompletní partie ke stažení, fotogalerii z turnaje a další zajímavé informace.

KONEČNÉ VÝSLEDKY VŠECH KATEGORIÍ:

Kategorie H16
1. místo: Daniel Kožúšek (2103F, ŠK AD Jičín) 7,5 bodu
2. místo: Josef Havelka (2078F, TJ Lanškroun) 7 bodů
3. místo: Petr Hollan (2066F, SK OAZA Praha) 5,5 bodu
12. místo: MARTIN HÚSEK (1808F, ŠK Staré Město) 4,5 bodu
13. místo: ONDŘEJ STUCHLÝ (1791F, ŠK Staré Město) 4,5 bodu
20. místo: FRANTIŠEK MRKUS (1803F, ŠK Staré Město) 3,5 bodu

Kategorie H14
1. místo: Tomáš Hurdzan (2024F, ŠK Sokol Klatovy) 7 bodů
2. místo: Jan Miesbauer (2082F, ŠACHklub Písek) 6,5 bodu
3. místo: Richard Mládek (1717F, TJ Spartak Vlašim) 6 bodů
4. místo: ALEXANDR SKALSKÝ (1741F, ŠK Staré Město) 5,5 bodu
10. místo: PAVEL BUDÍK (1624N, Zbrojovka Vsetín) 4,5 bodu
22. místo: KAREL VRAJ (1680F, Sokol Hošťálková) 3,5 bodu

Kategorie H12
1. místo: Jakub Voříšek (1762F, TJ Spartak Vlašim) 7 bodů
2. místo: Ondřej Švanda (1805F, TJ Štefanydes Polička) 6,5 bodu
3. místo: David Němec (1506F, ŠK Kuřim) 6 bodů

Kategorie H10
1. místo: Richard Stalmach (1590N, BŠŠ Frýdek-Místek) 7,5 bodu
2. místo: Ondřej Skýpala (1522N, TJ AERO Odolena Voda) 6,5 bodu
3. místo: Petr Gnojek (1613N, BŠŠ Frýdek-Místek) 6 bodů
15. místo: DOMINIK VEČEŘA (1198N, Sokol Postoupky) 4 body
24. místo: PATRIK ŘEZNÍČEK (1054N, Zbrojovka Vsetín) 1,5 bodu

Kategorie D16
1. místo: Nela Pýchová (1954F, TJ Spartak Vlašim) 8,5 bodu
2. místo: Jitka Jánská (2041F, ŠK Sokol Klatovy) 7 bodů
3. místo: Tereza Beluská (1718F, BŠŠ Frýdek-Místek) 7 bodů
12. místo: ADÉLA BIERSKÁ (1641F, Zbrojovka Vsetín) 4 body

Kategorie D14
1. místo: Zuzana Gřesová (1780F, BŠŠ Frýdek-Místek) 6,5 bodu
2. místo: Ludmila Kopcová (1606F, TJ Ostrava) 6,5 bodu
3. místo: Anna Vítová (1686F, Sokol Hradec Králové) 6,5 bodu
5. místo: LUCIE AMBROŽOVÁ (1480F, Staré Město) 5,5 bodu
13. místo: MONIKA MATOŠKOVÁ (1176F, Sokol Hošťálková) 4,5 bodu
19. místo: LUCIE VAŇHAROVÁ (1067N, Sokol Postoupky) 2,5 bodu

Kategorie D12
1. místo: Kristýna Laurincová (1473N, BŠŠ Frýdek-Místek) 8 bodů
2. místo: Petra Píšová (1254N, TJ Spartak Vlašim) 7 bodů
3. místo: Anna Koubová (1723N, ERA Poštovní spořitelna) 6,5 bodu
14. místo: VIKTORIE VŠETULOVÁ (1322N, ŠK Staré Město) 4 body
17. místo: ZDEŇKA JORDOVÁ (1056N, Sokol Postoupky) 3,5 bodu
18. místo: KARLA POSPÍŠILOVÁ (1005N, Sokol postoupky) 3 body

Kategorie D10
1. místo: Anna Lhotská (1375N, SK OAZA Praha) 7,5 bodu
2. místo: Martina Šťastná (1304N, QCC České Budějovice) 7 bodů
3. místo: Lucie Fizerová (1206N, BŠŠ Frýdek-Místek) 6,5 bodu
9. místo: MARIE VAŇKOVÁ (1000N, ŠK Staré Město) 5 bodů
13. místo: HANA BAŠTINCOVÁ (1133N, Sokol Postoupky) 4 body

Open A
1. místo: Vojtěch Plát (2443F, TŽ Třinec) 8,5 bodu
2. místo: Alexey Kislinsky (2489F, SK Slavia Orlová) 8,5 bodu
3. místo: Petr Walek (2080F, ŠK Caissa Třebíč) 6 bodů
21. místo: JAKUB KREJČA (1907F, Sokol Hošťálková) 5 bodů
35. místo: MATYÁŠ KOVAŘÍK (1885F, Zbrojovka Vsetín) 4 body
39. místo: RICHARD ŠTEFANÍK (1754F, ŠK Staré Město) 3,5 bodu

Open B
1. místo: Martina Kocandová (1802N, ŠK Sokol Klatovy) 8 bodů
2. místo: Adam Effenberger (1776N, ŠK Lokomotiva Brno) 7,5 bodu
3. místo: Pavel Krupica (1946N, ŠK Kuřim) 7 bodů
5. místo: ONDŘEJ VRAJ (1805N, Sokol Hošťálková) 6,5 bodu
16. místo: LUKÁŠ MACHÁČEK (1378N, ŠK Staré Město) 6 bodů
64. místo: ŠTĚPÁN ŘEZNÍČEK (1212N, Zbrojovka Vsetín) 3 body
71. místo: TOMÁŠ BUDÍK (1000N, Zbrojovka Vsetín) 2,5 bodu

Junioři (tento turnaj nebyl na 9 kol, ale na 11 kol)
1. místo: Tomáš Kraus (2394N, ŠK Mahrla Praha) 8,5 bodu
2. místo: Martin Blahynka (2247N, ŠK Duras BVK) 7,5 bodu
3. místo: Tadeáš Kriebel (2412N, 1. Novoborský ŠK) 7 bodů
9. místo: ONDŘEJ KARLÍK (2198N, Sokol Hošťálková) 4,5 bodu

Kompletní výsledky najdete na chess-results.com .

Martin Beil

30.3.2015  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: Mládež



Archiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky