Kalendář akcí - Přidány propozice akce Baštincův memoriál
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Krajská výprava na Talent Cup Malenovice 13.-16.12.2018 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (5. kolo)

V Jablůnce začaly prázdniny turnajem 1. VASTO Tour

Sto dvanáct šachistů startovalo ve třetím turnaji Mistrovství mládeže Valašska - 1. VASTO Tour 2014/2015. První den jarních prázdnin se hrálo v prostorách ZŠ Jablůnka.

A zejména nejmladší kategorie do deseti let lámala rekordy v počtu účastníků - bylo jich padesát. Zvítězil Tomáš Kabeláč z TJ Valašské Meziříčí, druhá skončila Jana Šošovičková z Dubnice nad Váhom, třetí Ondřej Grycman ze Sokola Ústí, celá trojice dosáhla v turnaji 6 bodů.

V kategorii do třinácti let nastoupilo třicet osm šachistů. Vyhrál Tomáš Galda z Hošťálkové, ten jako jediný dosáhl plného počtu 7 bodů. Druhý Jiří Ptáček z Karolinky uhrál 6 bodů a třetí Štěpán Řezníček ze Zbrojovky Vsetín 5,5 bodu.

V nejstarší věkové kategorii do šestnácti let zvítězil mezi dvaceti čtyřmi startujícími Radek Zgarba ze Sokola Ústí, druhý Jakub Jiříček ze Skaličky, oba získali 6 bodů. Třetí Filip Matůš ze Sokola Ústí měl v turnaji 5,5 bodu.

Na třetím turnaji 1. VASTO Tour scházeli někteří šachisté, kteří se ucházejí o titul mistra Valašska pro rok 2015, kteří momentálně hrají Mistrovství republiky mládeže v jesenických Koutech nad Desnou. Ale o nic podstatného nepřišli, neboť ze čtyř turnajů se započítávají tři nejlepší výsledky, takže ve Valašské Bystřici bude 18. dubna z tohoto pohledu všechno ještě otevřené.

Kompletní tabulky s výsledky turnaje v Jablůnce můžete studovat v excelu , případné podrobnosti můžete zkoumat v chess-results . Fotografiemi Davida Klímka se můžete potěšit zde . Průběžný stav Mistrovství Valašska visí zde .

Chci velmi poděkovat za výborné organizační zvládnutí sto dvanácti šachistů řediteli turnaje Petru Zvardoňovi, rozhodčím Vladislavu Bambuškovi, Martinu Klímovi, Vladislavu Hrtáňovi, Josefu Svitákovi, Lukáši Gabryšovi a Jakubovi Stančíkovi. A také chlapcům ze ZŠ Jablůnka, kteří pomáhali připravit prostory a příjemné podmínky pro všechny tři skupiny.