18.4.2018Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy na Přebor města Vsetína 04.-11.07.2018)
13.4.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Přebor Moravy v Boršicích vyhrál Duras Brno

Tradiční Přebor Moravy družstev v bleskové hře se v neděli 17.9.2006 uskutečnil v Boršicích . Letos přijelo 46 družstev z celé Moravy . Hrálo se na 11 dvoukol .
Vítězství obhájilo s velkým náskokem družstvo Duras Brno ?A? se ziskem 70,5 bodu . Druhé místo obsadilo Staré Město ?B? ( 57,5 bodu ) , které ale tvořili lepší hráči než jejich ?A? tým . Třetí místo získalo družstvo Loko Brno ?X? ( 56,5 bodu ) . Další pořadí : 4.místo obsadilo družstvo ,které si říkalo Kašpárkovi ,složené z hráčů ze Slavoje Poruba ( 53 b. ) , 5.místo Nová huť ?A? ( 52 b. ) , 6. místo Kroměříž ?A? ( 52 b. ) , 7.místo Brněnský Drak ( 51,5 b.) , 8.místo Boršice ?A? ( 50,5 b.) , 9.místo Kroměříž ?D? (49.5) a první desítku uzavřela Nová Huť ?B? .
Nejlepším hráčem na první šachovnici byl IM Pavel Zpěvák ze Starého Města ?B? se ziskem 20 bodů z 22 partií , druhou šachovnici vyhrál Neklan Vyskočil z Durasu Brno ?B? s impozantním ziskem 21,5 bodu (Rp 2719 , jediný půlbod ztratil v zápase s Ferou Vránou ze Starého Města ?B?) , třetí šachovnici vyhrál Petr Skácelík z vítězného Durasu Brno ?A? a čtvrtou Marek Jelínek z Nové Huťi ?B? .
Turnaj se hraje v době burčáku , a proto jak je v Boršicích tradicí , každé družstvo po zaplacení startovného dostalo litr burčáku . Pořadatelům z Boršic , pod vedením p.Volčíka, patří dík i za bezproblémový průběch turnaje , který i při potřebě zapsat po každém dvoukole výsledky 184 partií ?odsípal?.
Bližší výsledky si můžete prohlédnout v příloze nebo přímo na internetu. Tam též zjistíte , kdo vlastně hrál v družstvech , u kterých to z jejich názvu nebylo až tak zřejmé .