21.2.2018Kalendář akcí - Přidány propozice akce GP Zlínského v rapid šachu - 3.turnaj
19.2.2018Kalendář akcí - Přidána akce Tábor šachových a deskových her (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce Memoriál Vratislava Hory (včetně propozic)
Nový článek: 17. konfererence ŠSZK schválila zásadní změnu Organizačního řádu

Krajské kolo Přeboru škol

V pátek 23.1.2015 se ve Zlíně uskutečnilo krajské kolo Přeboru škol. Celkem 23 týmů si to rozdalo nejen o medaile, ale i o postupy na republiková kola. Tam vždy postoupily dvě nejlepší školy v každé kategorii.

V nejmladší kategorii obhájila své loňské vítězství škola ze Starého Města, která hrála v podobné sestavě jako loni. Druhé místo si vybojovala ZŠ Jasenná. Na třetím místě skončila loni druhá ZŠ Slavičín Malé Pole.

V kategorii 6.-9.tříd bylo o vítězi též brzy jasno. ZŠ Hošťálková nedala svým soupeřům šanci, kluci všechny zápasy vyhráli a obhájili loňské vítězství. O druhém místu však rozhodlo až poslední kolo. Gymnázium Uherské Hradiště porazilo 4:0 Malenovice a čekalo jak dopadne Gymnázium Lesní čtvrť Zlín v zápase s Masarykovým Gymnáziem Vsetín. A jelikož zápas skončil prohrou Zlína v poměru 1,5:2,5, tak o půl bodu druhé postupové místo obsadilo Gymnázium Uherské Hradiště.

Středních škol bylo jen sedm, když Gymnázium Valašské Klobouky odvolalo svoji účast den před turnajem, a nebyl tak již čas doplnit počet škol na tradiční osmičku. Zde si první místo vybojovalo Gymnázium Uherské Hradiště A před Masarykovým Gymnáziem Vsetín a SPŠS Vsetín.

Kompletní výsledky jsou k dispozici na chess-results, podrobné statistiky jsou v příloze. Bohatá fotogalerie Josefa Kovaříka je zde.