Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

13.11.2019Nový článek: Hodnocení krajské výpravy na MMaS 2019
12.11.2019Komise mládeže - Přidán dokument (Pravidla pro vyplácení podpory na trénink talentované mládeže na oddíly 2019 )
Kalendář akcí - Přidána akce školení trenérů 4. třídy a seminář trenérů 3. a 4. třídy a vedoucích kroužků (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidány propozice akce GP v rapid šachu do 14 let - 1.turnaj

Silvestrovský blitz na Vsetíně vyhrál Pavel Viták

Již popáté se sešli šachisté v předsilvestrovském večeru v klubovně Zbrojovky Vsetín. V předchozích ročnících jsme poznali jen dvě vítězná jména. Třikrát ovládl turnaj hraný v tempu 2 krát 4 minuty + 4 vteřiny za každý tah FM Karol Motúz z Dubnice nad Váhom, jednou zvítězil Pavel Viták z Rožnova. Ani letos oba tito borci nechyběli. Konkurence nebyla vůbec špatná, dvacet sedm šachistů, mezi nimi tři mistři FIDE, průměrné ELO účastníků 1912, ve vsetínském regionu nejkvalitněji obsazený zimní turnaj.

Z vítězství se radoval rožnovský Pavel Viták. V jedenácti kolech získal 10 bodů za deset vítězství. Nenápadně, ale stále těsně na dostřel prvnímu se mezi černými a bílými políčky pohyboval FM František Vrána ze Starého Města, na vítěze mu nakonec chybělo půl bodu. Třetí skončil s 8 body Jan Bosák z pořádající Zbrojovky Vsetín. O zbytek finanční prémie se podělili chlapci z Hošťálkové, čtvrtý Ondřej Karlík i pátý Josef Bednařík nasbírali v turnaji 7,5 bodu.

Kompletní výsledky naleznete na chess-results, fotografie můžete zhlédnout zde.

Josef Kovařík

31.12.2014  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky