Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

11.7.2020Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Krajská výprava na Přebor města Vsetína 04.-10.07.2020 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA)
8.7.2020Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (závěrečná zpráva)
6.7.2020Kalendář akcí - Přidána akce 10.ročník Memoriálu Jana Kováře - KP v rapid šachu (včetně propozic)

Silvestrovský blitz na Vsetíně vyhrál Pavel Viták

Již popáté se sešli šachisté v předsilvestrovském večeru v klubovně Zbrojovky Vsetín. V předchozích ročnících jsme poznali jen dvě vítězná jména. Třikrát ovládl turnaj hraný v tempu 2 krát 4 minuty + 4 vteřiny za každý tah FM Karol Motúz z Dubnice nad Váhom, jednou zvítězil Pavel Viták z Rožnova. Ani letos oba tito borci nechyběli. Konkurence nebyla vůbec špatná, dvacet sedm šachistů, mezi nimi tři mistři FIDE, průměrné ELO účastníků 1912, ve vsetínském regionu nejkvalitněji obsazený zimní turnaj.

Z vítězství se radoval rožnovský Pavel Viták. V jedenácti kolech získal 10 bodů za deset vítězství. Nenápadně, ale stále těsně na dostřel prvnímu se mezi černými a bílými políčky pohyboval FM František Vrána ze Starého Města, na vítěze mu nakonec chybělo půl bodu. Třetí skončil s 8 body Jan Bosák z pořádající Zbrojovky Vsetín. O zbytek finanční prémie se podělili chlapci z Hošťálkové, čtvrtý Ondřej Karlík i pátý Josef Bednařík nasbírali v turnaji 7,5 bodu.

Kompletní výsledky naleznete na chess-results, fotografie můžete zhlédnout zde.

Josef Kovařík

31.12.2014  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky