Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

13.7.2020Nový článek: Alexandr Skalský přeborníkem kraje na Vsetíně
12.7.2020Nový článek: Krajská výprava ve Vsetíně 2020
Komise mládeže - Přidán dokument (Plán akcí a rozpočet KTCM 2020)
Komise mládeže - Přidán dokument (Postupová kritéria na Polofinále H18+20 a Finále D18+20 2020)

Krajský přebor Zlínského kraje 2014

Krajský přebor Zlínského kraje jednotlivců v praktickém šachu byl pro rok 2014 opět součástí mezinárodního turnaje FIDE OPEN Staré Město. O titul krajského přeborníka se bojovalo do posledního kola, ve kterém podlehli průběžně šestibodoví Roman Brázdil i Vojtěch Dobeš, čímž umožnili obsadit trůn FM Františku Vránovi (ŠK Staré Město) se ziskem 6,5 bodu. Kvůli nepatrně horšímu pomocnému hodnocení se proto nepodařilo získat titul nejvýše nasazenému hráči v rámci Zlínského kraje, Jakubovi Roubalíkovi (ŠK Zlín), kterému na zisk 6,5 bodů stačilo sehrát o partii méně.

Bronzovou příčku uhájil těsně Roman Brázdil ze Sokola Postoupky, před domácími Janem Horsákem, Milanem Krčou a Vojtěchem Dobešem.
I kategorie žen zůstala v pořádajícím oddíle zásluhou Jany Zpěvákové (5,5b), o bod méně stačilo Adéle Bierské (Zbrojovka Vsetín) k zisku stříbra, bronz ukořistila se ziskem 4 bodů Lucie Ambrožová (ŠK Staré Město).

Vojtěch Dobeš si spravil chuť díky zisku prvenství v dorostenecké a juniorské kategorii, za ním se umístili Matyáš Kovařík a Martin Húsek.

Shodné byly medailové příčky i co se juniorek a dorostenek týká. Zlato si odváží Adéla Bierská, stříbro Lucie Ambrožová a bronz Viktorie Všetulová.

Celkové prvenství v turnaji FIDE OPEN Staré Město si se ziskem 8,5 bodů vybojoval GM Marek Vokáč, druhý skončil IM Pavel Šimáček, třetí GM Alexey Kislinsky. Radost udělalo pořadatelům hodnotné umístění IM Pavla Zpěváka a Miroslava Juráska těsně pod stupni vítězů.

Velmi příjemné byly výsledky i v kategorii žen, kde získala prvenství WGM Joanna Worek před Janou Zpěvákovou.

Celkové výsledky je možné nalézt na chess-results. Fotogalerii umístili pořadatelé zde.

Radovan Studený

8.10.2014  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky