Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

15.11.2019Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
13.11.2019Nový článek: Hodnocení krajské výpravy na MMaS 2019
12.11.2019Komise mládeže - Přidán dokument (Pravidla pro vyplácení podpory na trénink talentované mládeže na oddíly 2019 )
Kalendář akcí - Přidána akce školení trenérů 4. třídy a seminář trenérů 3. a 4. třídy a vedoucích kroužků (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidány propozice akce GP v rapid šachu do 14 let - 1.turnaj

Valašská Bystřice 2014

V týdnu od 13.-20.září 2014 se uskutečnil ve Valašské Bystřici už 6.ročník šachového festivalu. V dosavadní historii OPENU měl každý ročník jiného vítěze a tato tradice nebyla porušena ani letos. Určitě velkou radost udělal všem domácím místní rodák FM Josef Obšivač (Agentura 64 Grygov). V čele turnaje se osamostatnil již po čtvrtém kole a neustále si udržoval mírný odstup od svých pronásledovatelů. O náskok nakonec přišel, premiérové vítězství mu ale neuniklo. Druhé místo vybojoval FM Vladimír Karlík (Slavia Kroměříž), třetí skončil FM Josef Lys (Šachový klub Karviná o.s.).
Přeborníkem regionu Vsetín se stal v pořadí čtvrtý Dominik Parák (Zbrojovka Vsetín). Turnaj se mu velmi vydařil a stále se pohyboval v popředí tabulky. O pomyslné stupně vítězů ho připravila až úplně poslední partie turnaje. Další umístění v regionu vybojovali Petr Smilek (Zbrojovka Vsetín) a Jan Malčánek (CHESSMONT Rožnov pod Radhoštěm).
Simultánku sehrál letošní vicemistr republiky IM Richard Biolek ml. (Agentura 64 Grygov) se skórem 9-0-0. V „blicce“ zvítězil Stanislav Staněk (Jezdci Jundrov) a v rapidu FM Vladimír Bělunek (Tatran Litovel). Turnaj mládeže vyhrál Tom Burian (ZŠ 5.května Rožnov p.R.), nejlepším v řešitelské soutěži byl CM Milan Petras (Šachový klub Bohnice).
Podrobné informace naleznete na stránkách turnaje

24.9.2014  |  přidal: Petr Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky