Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

8.7.2020Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (závěrečná zpráva)
6.7.2020Kalendář akcí - Přidána akce 10.ročník Memoriálu Jana Kováře - KP v rapid šachu (včetně propozic)
5.7.2020Nový článek: Krajským přeborníkem v bleskovém šachu Petr Koutný

Valašská Bystřice 2014

V týdnu od 13.-20.září 2014 se uskutečnil ve Valašské Bystřici už 6.ročník šachového festivalu. V dosavadní historii OPENU měl každý ročník jiného vítěze a tato tradice nebyla porušena ani letos. Určitě velkou radost udělal všem domácím místní rodák FM Josef Obšivač (Agentura 64 Grygov). V čele turnaje se osamostatnil již po čtvrtém kole a neustále si udržoval mírný odstup od svých pronásledovatelů. O náskok nakonec přišel, premiérové vítězství mu ale neuniklo. Druhé místo vybojoval FM Vladimír Karlík (Slavia Kroměříž), třetí skončil FM Josef Lys (Šachový klub Karviná o.s.).
Přeborníkem regionu Vsetín se stal v pořadí čtvrtý Dominik Parák (Zbrojovka Vsetín). Turnaj se mu velmi vydařil a stále se pohyboval v popředí tabulky. O pomyslné stupně vítězů ho připravila až úplně poslední partie turnaje. Další umístění v regionu vybojovali Petr Smilek (Zbrojovka Vsetín) a Jan Malčánek (CHESSMONT Rožnov pod Radhoštěm).
Simultánku sehrál letošní vicemistr republiky IM Richard Biolek ml. (Agentura 64 Grygov) se skórem 9-0-0. V „blicce“ zvítězil Stanislav Staněk (Jezdci Jundrov) a v rapidu FM Vladimír Bělunek (Tatran Litovel). Turnaj mládeže vyhrál Tom Burian (ZŠ 5.května Rožnov p.R.), nejlepším v řešitelské soutěži byl CM Milan Petras (Šachový klub Bohnice).
Podrobné informace naleznete na stránkách turnaje

24.9.2014  |  přidal: Petr Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky