19.2.2018Kalendář akcí - Přidána akce Tábor šachových a deskových her (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce Memoriál Vratislava Hory (včetně propozic)
Nový článek: 17. konfererence ŠSZK schválila zásadní změnu Organizačního řádu

Vsetín hostil poslední turnaj GP

V sobotu 24.5.2014 se hrál ve Vsetíně poslední turnaj seriálu GP mládeže v rapid šachu do 14 let. Hrálo se ve vsetínských Maštaliskách, a do krásných prostor přišla turnaj zahájit starostka města Vsetína paní Iveta Táborská. Na turnaj se sjelo celkem 97 hráčů.

Nejvíce se jich sešlo v nejmladší kategorii do 10 let, kde hrálo 37 dětí. Nejlépe si při neúčasti Pavla Opluštila, který dal přednost vyšší kategorii, vedl Štěpán Řezníček ze Zbrojovky Vsetín, který vyhrál všechny partie a zaslouženě zvítězil. Na dalších dvou medailových postech jsou trochu překvapivá jména. Druhé místo se šesti body obsadil velmi talentovaný Michal Černý ze Zlíntermu (ročník 2006). Třetí místo pak při svém prvním startu na GP obsadil Tomáš Kabeláč ze ZŠ Salvator Valašské Meziříčí. Nejlepší dívkou byla tradičně Viktorie Všetulová ze Starého Města. Hned za ní skončila rychle se lepšící Karla Pospíšilová ze Sokola Postoupek, třetí byla její oddílová kolegyně Hana Baštincová.

Kategorii do 12 let si zahrálo celkem 32 šachistů a šachistek. Již jasně postupující Alexandr Skalský dal přednost vyšší kategorii, favoritem tak byl Ondra Vraj z Hošťálkové. Ten i svoji roli potvrdil, když po výhře s hlavním konkurentem Martinem Nehybou ze Skaličky vydržel na čele až do konce. Martin Nehyba byl druhý, třetí místo obsadil Patrik Richvalský ze Zlíntermu. Nejlepší dívkou byla Zdeňka Jordová před Lucií Vaňharovou (obě Postoupky) a Erikou Miklendovou z SK EMKaD Holešov.

Nejstarší kategorii do 14 let ovládl František Mrkus ze Starého Města před Karlem Vrajem z Hoštálkové a Lucií Ambrožovou ze Starého Města. Třetím nejlepším chlapcem byl celkově čtvrtý Martin Hronek ze Zlína. Druhou dívkou byla Adéla Bierská, třetí pak Klára Dančáková (obě Vsetín).

Kompletní výsledky jsou na chess-results , krásná fotogalerie z turnaje focená Josefem Kovaříkem a Hanou Obšivačovou je zde.

A jelikož se jednalo o poslední turnaj seriálu GP, tak po skončení turnaje se předávaly medaile a diplomy nejlepším třem v každé kategorii. Navíc vítězové všech šesti kategorií dostali od pořadatelů turnaje krásnou cenu v podobě flash disku. Hrálo se i o postupová místa na MČR. Všichni postupující z GP včetně dvou přímo postupujících dostanou za účast na MČR příspěvek ve výši startovného. Fotografie jsou převzaty z výše uvedené fotogalerie.

V nejmladší kategorii do 10 let měl přímý postup Pavel Opluštil a jen jeden hráč a jedna hráčka z GP. Vítězem kategorie chlapců a postupujícím na MČR se stal Štěpán Řezníček (Vsetín) před Pavlem Opluštilem a Dominikem Večeřou (oba Postoupky). V dívčí kategorii zvítězila a MČR si zaslouženě zahraje Vikrorie Všetulová ze Starého Města. Druhá v pořadí skončila Hana Baštincová, třetí byla Karla Pospíšilová (obě Postoupky).

zleva Všetulová, Baštincová a Pospíšilová

zleva Š.Řezníček, P.Opluštil a Večeřa

V kategorii do 12 let postupují všichni tři medailisté a nejlepší dívka. V chlapecké kategorii bylo pořadí Ondřej Vraj (Hošťálková), Alexandr Skalský (Staré Město) a Patrik Richvalský (Zlínterm). Nejlepší dívkou byla Zdeňka Jordová před Lucií Vaňharovou a Petrou Večerkovou (všechny Postoupky). O pořadí na 2.-3. místě rozhodlo až poslední kritérium nižší součet umístnění.

zleva Vaňharová, Jordová a Večerková

zleva Richvalský, O.Vraj a Skalský

V nejstarší kategorii chlapců měla přímý postup Adéla Bierská. Z GP pak postupují tři chlapci a dvě dívky. S plným počtem bodů vyhrál František Mrkus (Staré Město) před Karlem Vrajem (Hoštálková) a Davidem Opluštilem (Postoupky). Nejlepší dívkou byla Lucie Ambrožová (Staré Město) před Klárou Dančákovou a Adélou Bierskou (obě Vsetín).