15.7.2018Nový článek: Hodnocení krajské výpravy na Vsetín 2018
Nový článek: KP jednotlivců v praktickém šachu
Kalendář akcí - Přidána akce KP v praktickém šachu (včetně propozic)
Nový článek: Krajský přebor jednotlivců v praktickém šachu.

Krajský rapid vyhrál Roubalík

Již 24. ročník memoriálu Antonína Vaculíka se hrál opět jako otevřený přebor Zlínského v rapid šachu v kategoriích muži,ženy a dorostenci.

Poprvé se turnaj ve Zlíně hrál v herně Šachového klubu na Universitě Tomáše Bati. Organizátoři měli trochu obavy, jak bude v nových prostorách akce probíhat. I poněkud menší účast nakonec přispěla k přátelské a domácké atmosféře turnaje, který proběhl bez zádrhelů. Oč byla na startu účast méně početná, o to bylo větší zastoupení federací. Na startu se sešli hráči z ČR, ale také ze Slovenska, Ruska a Ukrajiny.

Vítězem se nakonec stal se ziskem sedm bodů poprvé v historii turnaje domácí Jakub Roubalík. Až horší pomocné hodnocení odsunulo na druhé místo Petra Kapustu ze Starého Města. O třetí místo se podělili se šesti a půl bodem Petr Kičmer z Baníku Havířov a Kirill Burdalev z Ukrajiny. O pověstný chlup byl na pásce dříve Kičmer.

Nejlepší ženou byla mezinárodní mistryně Elena Semenova z Ruska, celkově šestá. Krajskou přebornicí se stala již po několikáté za sebou Zdenka Blumellová ze Slávie Kroměříž, celkově jedenáctá. A konečně krajským přeborníkem dorostu je Martin Hronek z ŠK Zlín, který získal celkem 3,5 bodu.

21.5.2014  |  přidal: R. Svoboda   |   kategorie: Turnaje