Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

16.12.2018Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (5. kolo)
Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 7.-9.kolo
Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 4.-6.kolo
Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-3.kolo
Kalendář akcí - Přidána akce Krajské kolo Přeboru škol (včetně propozic)
Mládež - Přidán turnaj 1.VASTO Tour 2018/2019 - 2.turnaj Francova Lhota
Nový článek: 1. VASTO Tour pokračovalo ve Francově Lhotě
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (5. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (5. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (5. kolo)

OPEN KROMĚŘÍŽ

Od 7. do 11. května proběhl v Bezměrovském dvoře 3. ročník šachového FIDE turnaje Open Kroměříž. V sedmikolovém klání se představilo 64 šachistů z celé ČR a Ruska.
Pořádájící šachový oddíl TJ Sokol Postoupky připravil výborné hrací podmínky včetně 8 on-line šachovnic a promítání partií přímo v sále. Hrálo se tempem 2×90 minut + 30 s za provedený tah. Konkurence se opět sešla velmi pěkná, bylo také o co bojovat. Pro vítěze byly připraveny finanční a věcné ceny, poháry a medaile, a to vše pro osm kategorií.
Nakonec turnaj skončil na prvních místech podle očekávání. Zvítězil ruský velmistr GM Mikhail Ivanov, před FM Josefem Mudrákem (Slavia Kroměříž) a IM Josefem Přibylem (Holdia Praha). Výborně si vedl Bronislav Pálka (Uherský Brod), který obsadil nečekané výborné čtvrté místo. Nejlepším domácím hráčem byl tentokrát Martin Dungl, který obsadil výborné páté místo.
V jednotlivých kategoriích si poháry a medaile odnesli tito hráči: Josef Mudrák se stal regionálním přeborníkem Kroměříže. Martin Dungl (Sokol Postoupky) zvítězil v Přeboru Sokolské župy Hanácké. Nejlepší ženou byla vyhlášena Sofie Přibylová (Sokol Lány). Kategorii dorostenců vyhrál skvěle hrající Jakub Stančík (Zbrojovka Vsetín). Zlato v kategorii starších žáků si po zásluze odvezl Martin Húsek (ŠK Staré Město). Vítězem mezi mladšími žáky se stal Ara Martirosyan (BVK DURAS Brno). V kategorii seniorů zvítězil legendární IM Josef Přibyl.
Kromě zkušených hráčů se turnaje zúčastnila řada mladých šachových nadějí, a to nejen z pořádajícího oddílu. Někteří se dokázali v těžké konkurenci prosadit a jsou příslibem do budoucna. Turnaj si již našel své pevné místo v šachovém kalendáři a pořadatelé již myslí jak vylepšit příští ročník.
opl

17.5.2014  |  přidal: Vladimír Opluštil   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky