Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

13.11.2019Nový článek: Hodnocení krajské výpravy na MMaS 2019
12.11.2019Komise mládeže - Přidán dokument (Pravidla pro vyplácení podpory na trénink talentované mládeže na oddíly 2019 )
Kalendář akcí - Přidána akce školení trenérů 4. třídy a seminář trenérů 3. a 4. třídy a vedoucích kroužků (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidány propozice akce GP v rapid šachu do 14 let - 1.turnaj

Memoriál J. Zajíce vyhrál Jaroslav Čempel

Ve Valašském Meziříčí se konal v neděli 11. května třetí ročník Memoriálu PhDr. Jiřího Zajíce. Zúčastnilo se ho 54 šachistů z 18 oddílů. Pestrost šachistů byla zaznamenání hodná, deset hráčů neplnoletých, deset ve věku nad 65 let, čtyři neregistrovaní šachisté, ale nechyběli ani dva mistři FIDE.

Po devíti kolech dosáhl na nejvyšší příčku FM Jaroslav Čempel z Baníku Havířov, který získal 7,5 bodu. Druhé místo obsadil domácí Pavel Lev se 7 body. Stejného počtu bodů dosáhl i celkově třetí Stanislav Juříček ze Zbrojovky Vsetín.

Prémiovou cenu pro nejlepšího hráče do 15 let si odvezl Ondřej Vraj z Hošťálkové, který se ziskem 5 bodů obsadil celkově dvacáté místo. Vyhlášen byl i nejúspěšnější hráč ve věku nad 65 let, stal se jím Petr Blaha ze Starého Města, který dosáhl 6 bodů a skončil celkově jedenáctý.

Tento šachový turnaj se uskutečnil s podporou Zlínského kraje a města Valašské Meziříčí. Sponzorsky se na něm také spolupodílely valašskomeziříčské firmy Cabot a Deza. Kompletní výsledky jsou na chess-results. Fotografie z turnaje můžete zhlédnout zde. Televizní reportáž si lze přehrát zde. Turnajové výsledky byly zaslány ke zpracování na zápočet rapid ELO koeficientu.

Josef Kovařík

17.5.2014  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky