25.3.2024Komise mládeže - Přidán dokument (propozice GP v rapid šachu 2023/2024 - aktualizace o počty postupujících)
Mládež - Přidán turnaj GP 2023/2024 celkově po třech turnajích
Mládež - Přidán turnaj GP 2023/2024 3.turnaj Boršice
Kalendář akcí - Přidána akce 48. Přebor Vsetína (včetně propozic)

Balážec vítězem v Postoupkách

Letošního 5. ročníku Memoriálu Pavla Slavíka se zúčastnilo 25 hráčů se 7 šachových oddílů. Hrálo švýcarským způsobem na 9.kol, tempem 2x90 minut + 30s za tah, v příjemném prostředí sokolovny v Postoupkách. K favoritům patřilo prvních pět nasazených v pořadí Ľudovít Balážec (Zlín), Martin Dvořák, Vladimír Opluštil, ( oba Postoupky), Jiří Závodský ( Univerzita Brno) a Zdeněk Ševčík (Postoupky). V první polovině turnaje se v čele usadili Martin Dvořák a Jiří Závodský, těsně pronásledováni Ľudovítem Balážcem. Dobře hráli také mladí Petr Dvořák , Michal Kostka a Jiří Šantora. V druhé polovině se ukázalo, že startovní pole je vyrovnanější než napovídaly papírové předpoklady a nikdo se nevyvaroval několika zaváhání. Martin Dvořák odpadl z čelných míst nečekanou prohrou se Šantorou, Balážec sice porazil Závodského ,ale v zápětí prohrál se Ševčíkem, který se nenápadně propracoval ku předu. A tak před posledním kolem vedl jako většinu turnaje Závodský o 0,5 bodu před Balážcem a Ševčíkem a o 1 bod před Kostkou a Opluštilem. Balážec jednoznačně rozdrtil Večeřu a čekal jak dopadne zápas na 1. šachovnici mezi Opluštilem a Závodským. Ten měl také jednoznačný průběh. Závodský se chybou v zahájení dostal pod drtivý útok, kterému podlehl. O vítězi bylo tedy rozhodnuto. Ale o dalším pořadí rozhodovala až úplně poslední partie turnaje mezi Ševčíkem a Kostkou. Ševčík získal v zahájení pěšce, ale vynalézavý soupeř mu kladl tuhý odpor. Rozhodlo se až v koncovce, kde Kostka udržel remízu. Tím se za vítězného Balážce (7bodů), dostal na druhé místo Jiří Závodský a na třetí místo Vladimír Opluštil (oba 6,5 bodu). V kategorii do 18 let zvítězil Michal Kostka (Slavia Kroměříž, 6 bodů), před Petrem Dvořákem(5,5) a Petrem Večeřou(oba Sokol Postoupky,4,5).V kategorii starších žáků zvítězil Jiří Šantora (6), před Martinem Dvořákem a Markem Machalíkem (5, všichni Postoupky). V kategorii mladších žáků zvítězil nečekaně Daniel Jodl (5 ), před Matějem Gorbou (oba ŠK Rošáda Prostějov) a Janem Ryšavým (oba 4, Sokol Postoupky).
Regionální přeborníkem mezi muži se stal Vladimír Opluštil před Zdeňkem Ševčíkem a Michalem Kostkou. Nejlepší ženou byla Aneta Tomečková (Sokol Postoupky) a nejlepším dorostencem opět Michal Kostka. Mezi seniory zvítězil František Vašina (Sokol Kvasice ), před Oldřichem Antošem (Sokol Postoupky) Nejmladším účastníkem byl desetiletý Pavel Večeřa.