23.9.2018Nový článek: Krajský přebor ŠSZK 2018
21.9.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
20.9.2018Nový článek: Valašská Bystřice 2018

Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu

Ve dnech 14. - 15. září bojovali naši mladí šachisté na Mistrovství České republiky mládeže v Klatovech. Níže přinášíme aspoň stručné info z turnaje, více najdete na dalších souvisejících odkazech.

Čtyři naši největší borci a borkyně na turnaji vybojovali umístění v první desítce celkového pořadí. V kategorii H14 skončil na výborném 4. místě Miroslav Rakušan z Postoupek (podrobněji zde ). Ve stejné věkové kategorii, ale mezi dívkami, vybojovala svůj zatím největší úspěch Adéla Bierská ze Vsetína - podlehla jen trojici nejlepších hráček turnaje, všechny ostatní soupeřky smetla ze šachovnice a ačkoliv byla ve své kategorii teprve prvním rokem (a příští rok tedy bude ve stejné kategorii znovu), skončila na skvělém 4. místě. V kategorii D12 obsadila 8. místo Lucie Ambrožová ze Starého Města, když v posledních dvou kolech tvrdě bojovala o nejvyšší příčky, bohužel obě partie jí i přes rozhodující materiální převahu v oboustranných časových tísních vyklouzly mezi prsty. Každopádně Lucka předvedla velmi dobrou výkonnost a pěknou reprezentaci kraje na svém prvním turnaji v našich krajských barvách. A ještě jedna šikovná slečna - Viktorie Všetulová ze Starého Města v kategorii D10 zahrála své zatím nejlepší Mistrovství republiky a po bojovném výkonu vybojovala 9. místo - příště bude určitě ještě výš!