19.10.2018Kalendář akcí - Přidána akce Talent Cup (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce Finále juniorek a polofinále juniorů (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce Mistrovství Moravy a Slezska do 16 let (včetně propozic)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

GP Valašská Bystřice

V sobotu 20.4. pokračoval seriál GP třetím dílem ve Valašské Bystřici. V pěkném prostředí společenského domu U Pernicových se utkalo celkem 77 hráčů a hráček.

V nejmladší kategorii do 10 let hrálo nejvíce kluků a dívek, celkem 35. Turnaj bez ztráty bodu vyhrál Hanuš Suchánek ze Zlína. Přímý souboj o druhé místo v posledním kole vyhrál Lukáš Macháček ze Starého Města, čímž na třetí místo odsunul Tibora Horáčka z Kunovic. Za nimi skončil na 4.místě vítěz minulého turnaje Pavel Opluštil z Postoupek, pátý byl starší z nadějné bratrské dvojice Štěpán Řezníček ze Vsetína. Nejlepší dívkou byla tradičně Viktorie Všetulová ze Starého Města před dvojicí dívek z Postoupek, v pořadí Hana Baštincová a Zdenka Jordová. Z této kategorie postupují na MČR tři nejlepší kluci a dvě dívky. Trojice Suchánek, Opluštil a Macháček je již víceméně jistá, stejně jako suverénní Všetulová.

V prostřední kategorii hrálo 23 účastníků. Pouze půlbod ztratil David Opluštil z Postoupek, který tak v turnaji zvítězil před Kryštofem Suchánkem ze Zlína. Třetí místo obsadil Karel Vraj před svým bratrem Ondřejem, kteří reprezentují Hošťálkovou. Pátý byl Pavel Budík ze Vsetína. Nejlepší dívkou byla Klára Dančáková ze Vsetína před Janou Obšivačovou z Grygova a Monikou Matoškovou z Hošťálkové. Klára Dančáková i Monika Matošková mají jistý postup. Mezi kluky se též hraje o dvě postupové místa. Zde mají k postupu nejblíže David Opluštil a Ondra Vraj, ale jistotu postupu nemají, jelikož jednoho z nich o něj může připravit Adam Březina.

V nejstarší kategorii hrálo 19 účastníků. Zde letošní suverenitu potvrdil Miroslav Rakušan z Postoupek, který ztratil jen půlbod. Matyáš Kovařík ze Vsetína obsadil druhé místo před Ludvíkem Procházkou ze Slavičína. Jakub Gálík z Hošťálkové byl na čtvrtém místě, pátou příčku obsadil Jan Polišenský z Postoupek. Lepší z dua dívek z Osvětiman byla Erika Náplavová, před Leonou Černochovou, třetí místo brala Adéla Bierská ze Vsetína. Jediná postupující dívka je jasná, je jí Erika Náplavová. Kdo doplní Miroslava Rakušana je otevřené, šanci má několik hráčů, z nichž momentálně nejlépe na tom je Ludvík Procházka.

V soutěži družstev potřetí vyhrál celek z Postoupek. Výsledky si můžete prohlédnou na chess-results nebo v excelu . Celkové pořadí po třech turnajích je zde . Poslední turnaj se bude hrát v Osvětimanech 18.5.2013.

21.4.2013  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: Mládež