23.2.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
21.2.2018Kalendář akcí - Přidány propozice akce GP Zlínského v rapid šachu - 3.turnaj
19.2.2018Kalendář akcí - Přidána akce Tábor šachových a deskových her (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce Memoriál Vratislava Hory (včetně propozic)
Nový článek: 17. konfererence ŠSZK schválila zásadní změnu Organizačního řádu

KP starších žáků vyhrálo Staré Město B

Deset týmů se ve dvou lednových termínech a na dubnovém závěrečném kole utkalo v trojkolových zápasech o titul krajského přeborníka a postupujícího do 1.ligy dorostu. Nejlépe se dařilo záloze Starého Města.

První trojkolo se uskutečnilo v Malenovicích, další ve Vsetíně a závěr se odehrál, spolu s 1.ligou, v Bezměrově. V soutěži hrály i tři záložní týmy ligových družstev (Staré Město, Postoupky a Vsetín), které dle soupisek patřily k favoritům. Jelikož však dva termíny se tradičně hrají společně s ligou, tak jejich sestavy jsou vždy nejisté. Od začátku si dobře vedlo Staré Město B. Po prvním trojkole se usadilo na čele, a to již neopustilo až do konce soutěže. Po zásluze tak s jednou remízou a osmi výhrami postupuje do 1.ligy.

Druhé místo obsadil celek SVČ Šipka Kroměříž (tedy Postoupky B). Ten za vítězem zaostal o tři body.

O třetí místo si to v posledním kole rozdala družstva ze zlínska. I zásluhou toho, že ŠK Zlín přijel „tradičně“ jen s duem Suchánků a Hronků, byl úspěšnější celek Zlíntermu, který si vybojoval třetí místo před ŠK Zlín.

Loni druhý Sokol Ústí obsadil páté místo. Nováček soutěže DDM Slavičín obsadil šesté místo. Pak v tabulce následuje trojice týmů z okresu Uherské Hradiště v pořadí Osvětimany, nedávno ještě extraligové Boršice a Ostrožská Nová Ves. Poslední místo obsadila záloha Zbrojovky Vsetín.

Jak bylo uvedeno, tak Staré Město B si příští rok zahraje ligu dorostu, Ostrožská Nová Ves a béčko Zbrojovky Vsetín si musí o příslušnost v KP zahrát krajskou soutěž. Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde.

15.4.2013  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: Mládež