Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

13.7.2020Nový článek: Alexandr Skalský přeborníkem kraje na Vsetíně
12.7.2020Nový článek: Krajská výprava ve Vsetíně 2020
Komise mládeže - Přidán dokument (Plán akcí a rozpočet KTCM 2020)
Komise mládeže - Přidán dokument (Postupová kritéria na Polofinále H18+20 a Finále D18+20 2020)

V pátek začíná olomoucký Turnaj přátelství

V pátek 29. března v Olomouci začne další ročník pohodového a zároveň dynamického turnaje, kterým nás tradičně těší velikonoční hanácká metropole. Až do neděle budou moderní učebny Přírodovědecké fakulty patřit bojům na 64ti polích a chybět u toho nebude ani velmi početná výprava z našeho kraje.

Naše výprava navazuje na vydařená šachová klání z posledních dvou let, kdy na tento pěkný turnaj probíhající pod vedením zkušeného trenéra, hráče a organizátora, mezinárodního mistra Richarda Biolka, jezdíme. V loňském roce (naše reportáž z loňska zde ) se stal vítězem turnaje vsetínský Stanislav Juříček, který se zúčastní i letos a pokusí se o obhajobu. Mezi jeho soupeře letos bude kromě šumperského Víti Valenty patřit řada mladých dravců, tak to Standa nebude mít jednoduché. Každopádně klobouk dolů před ním, že se do takové náročné vřavy znovu chystá!

V rámci naší společné krajské výpravy se v Olomouci představí zástupci Hošťálkové (Jakub Gálík a Jakub Krejča), Kunovic (Tomáš Fridrich, Tibor Horáček a Antonín Krmíček), Ostrožské Nové Vsi (Martin Húsek), Slavičína (Ludvík Procházka), Starého Města (Lukáš Macháček, Tomáš Otradovec, Martin Sedlačík, Alexandr Skalský, Ondra Stuchlý a Richard Štefaník), Ústí (David Trčálek) a Vsetína (Adéla Bierská, Lukáš Gabryš, Matyáš Kovařík a Jakub Stančík). Celkem tedy 18 mladých šachistů ze sedmi oddílů ze Zlínského kraje!

Vedle vedoucího CTM Martina Beila se budou o trenérské zajištění naší početné výpravy starat mezinárodní mistr Zdeněk Beil, Jan Malčánek z Rožnova, a dále jako hrající trenéři Stanislav Juříček ze Vsetína a Marek Navrátil z Kroměříže. Kromě samotného turnaje se tak účastníci naší výpravy mohou těšit na pravidelné rozbory partií a rady zkušenějších hráčů do příštích šachových bojů.

Kromě této společné krajské výpravy se z oddílů našeho kraje zúčastní turnaje i samostatné výpravy z Postoupek (Miroslav Rakušan, Jan Netušil, Filip Zavadil, Libor Baštinec, Theo Fekar, Tomáš Pecháček, Tadeáš Šruc, Hana Baštincová, Zdenka Jordová, Ivo Řezníček) a z Hošťálkové (Josef Bednařík, Ondra Vraj, Karel Vraj). V aktuální startovní listině tak (v době psaní tohoto článku) mezi 58mi přihlášenými šachisty tvoří šachisté z našeho kraje (včetně dospělých účastníků) více než polovinu startovního pole – celkem 34 hráčů.

Držte nám pěsti a přejte dobrý boj! :-)

Martin Beil

27.3.2013  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky