19.10.2018Kalendář akcí - Přidána akce Talent Cup (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce Finále juniorek a polofinále juniorů (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce Mistrovství Moravy a Slezska do 16 let (včetně propozic)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

KP v bleskové hře družstev

V neděli 23.9.2012 se v Boršicích hrál další ročník populárního Otevřeného Přeboru Moravy v bleskovém šachu čtyřčlenných družstev. Turnaj se hrál zároveň jako KP.

Sešlo se 36 týmů, což i s náhradníky znamená 145 šachistů. Mezi nimi i tradiční účastníci z Rychnova nad Kněžnou nebo Orlové. Letos si v rámci příhraniční spolupráci přijel do Boršic zahrát i tým z družebních slovenských Opatovic. Nejsilnějším hráčem turnaje byl IM Vojtěch Plát z Q-teamu, který byl však nasazen až jako číslo čtyři. Nejvýše nasazeným týmem byl vyrovnaný celek ŠK Zlín F vedený FM Cyrilem Ponížilem. Zde si neodpustím malou poznámku k občas nelogickým názvům týmů. Burčákový turnaj se hraje v uvolněné atmosféře k nimž patří i benevolentnost v názvech hrajících družstev. Ale že bych moc chápal proč se např. elitní zlínský tým nejmenuje ŠK Zlín A ale F, nebo proč Boršice mají též týmy očíslované bez ohledu na reálnou sílu (o názvu jejich elitní formace nemluvě), tak to se opravdu říct nedá…

Po většinu turnaje první místa okupovala první tři nasazená družstva Zlína F, Durasu Brno a Kroměříže A. Nakonec si i medailové pozice rozdělilo toto trio. Vítězem se s malým náskokem půl bodu stal celek Durasu Brno ve složení Ondřej Nepomucký, FM Miroslav Jurka, Tomáš Mudra a Petr Skácelík. Druhé místo obsadil ŠK Zlín F hrající v sestavě FM Cyril Ponížil, Jakub Roubalík, Michal Krčál a Martin Šenkýř. Třetí místo se ztrátou dvou bodů na Zlín patří týmu Slavia Kroměříž A, jenž nastupoval v sestavě FM Karel Malinovský, FM Josef Mudrák, Martin Dvořák a Aleš Sojka. Půlbod ztratila na čtvrtém místě Lokomotiva Brno A, pátý Q-team už měl velkou devíti a půl bodovou ztrátu.

Nejlepšími hráči na jednotlivých šachovnicích byli IM Vojtěch Plát, FM Josef Kratochvíl (Loko Brno A), Michal Krčál a Petr Skácelík.

V rámci KP Zlínského kraje se vyhodnocovala družstva, která měla ve svém týmu minimálně tři kmenové hráče. Vítězem se stal celek Zlína F před Kroměříží A a SK Boršice „Prohibičáci“ (Adam Gabriel, Václav Fiala, Luděk Volčík a Pavel Náplava). Honorovaná byla první šestice týmů. Další místa pak patřila Slavii Kroměříž D, ŠK Zlínterm a Uherskému Ostrohu.

Kompletní výsledky jsou na chess-results.

23.9.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: Turnaje