Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

16.7.2018Kalendář akcí - Přidána akce Memoriál Křížka a Grabce (včetně propozic)
15.7.2018Nový článek: Hodnocení krajské výpravy na Vsetín 2018
10.7.2018Kalendář akcí - Přidána akce KP v praktickém šachu (včetně propozic)
Nový článek: KP jednotlivců v praktickém šachu
Kalendář akcí - Přidána akce KP v praktickém šachu (včetně propozic)
Nový článek: Krajský přebor jednotlivců v praktickém šachu.

KP v bleskové hře družstev

V neděli 23.9.2012 se v Boršicích hrál další ročník populárního Otevřeného Přeboru Moravy v bleskovém šachu čtyřčlenných družstev. Turnaj se hrál zároveň jako KP.

Sešlo se 36 týmů, což i s náhradníky znamená 145 šachistů. Mezi nimi i tradiční účastníci z Rychnova nad Kněžnou nebo Orlové. Letos si v rámci příhraniční spolupráci přijel do Boršic zahrát i tým z družebních slovenských Opatovic. Nejsilnějším hráčem turnaje byl IM Vojtěch Plát z Q-teamu, který byl však nasazen až jako číslo čtyři. Nejvýše nasazeným týmem byl vyrovnaný celek ŠK Zlín F vedený FM Cyrilem Ponížilem. Zde si neodpustím malou poznámku k občas nelogickým názvům týmů. Burčákový turnaj se hraje v uvolněné atmosféře k nimž patří i benevolentnost v názvech hrajících družstev. Ale že bych moc chápal proč se např. elitní zlínský tým nejmenuje ŠK Zlín A ale F, nebo proč Boršice mají též týmy očíslované bez ohledu na reálnou sílu (o názvu jejich elitní formace nemluvě), tak to se opravdu říct nedá…

Po většinu turnaje první místa okupovala první tři nasazená družstva Zlína F, Durasu Brno a Kroměříže A. Nakonec si i medailové pozice rozdělilo toto trio. Vítězem se s malým náskokem půl bodu stal celek Durasu Brno ve složení Ondřej Nepomucký, FM Miroslav Jurka, Tomáš Mudra a Petr Skácelík. Druhé místo obsadil ŠK Zlín F hrající v sestavě FM Cyril Ponížil, Jakub Roubalík, Michal Krčál a Martin Šenkýř. Třetí místo se ztrátou dvou bodů na Zlín patří týmu Slavia Kroměříž A, jenž nastupoval v sestavě FM Karel Malinovský, FM Josef Mudrák, Martin Dvořák a Aleš Sojka. Půlbod ztratila na čtvrtém místě Lokomotiva Brno A, pátý Q-team už měl velkou devíti a půl bodovou ztrátu.

Nejlepšími hráči na jednotlivých šachovnicích byli IM Vojtěch Plát, FM Josef Kratochvíl (Loko Brno A), Michal Krčál a Petr Skácelík.

V rámci KP Zlínského kraje se vyhodnocovala družstva, která měla ve svém týmu minimálně tři kmenové hráče. Vítězem se stal celek Zlína F před Kroměříží A a SK Boršice „Prohibičáci“ (Adam Gabriel, Václav Fiala, Luděk Volčík a Pavel Náplava). Honorovaná byla první šestice týmů. Další místa pak patřila Slavii Kroměříž D, ŠK Zlínterm a Uherskému Ostrohu.

Kompletní výsledky jsou na chess-results.

23.9.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky