21.9.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
20.9.2018Nový článek: Valašská Bystřice 2018
19.9.2018Kalendář akcí - Přidána akce VC UH mládeže - 1.turnaj (včetně propozic)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Soustředění CTM 14.-16.09.2018 Zlín-Malenovice ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA)

Mistrovství ČR v rapidu v Klatovech

Dvanáct šachistů z našeho kraje se probojovalo na MČR v rapidu, které proběhlo o uplynulém víkendu v pro nás až exoticky vzdálených Klatovech. V devítikolovém turnaji hraném tempem 2 x 20 minut na partii + 5 sekund za každý provedený tah dosáhli našich nejlepších výsledků Julča Šimčáková, Ondra Vraj, Ondra Stuchlý a Kuba Krejča.

Tradiční šachové město Klatovy nám přineslo velmi pěkné a osobité mistrovství. Několikahodinovou cestu autem či vlakem přes celou republiku, příjemné šachové prostředí, ochotný tým pořadatelů a rozhodčích, online z předních šachovnic každé kategorie, bohatý doprovodný program. Příjemná byla svolávací písnička na začátku každého kola včetně rozhlasově přenášených informací pořadatelů turnaje – vše přenášeno do všech místností objektu (restaurace, kavárna). Méně příjemné byly fronty na jídlo, sahající až do dalšího patra. Velké rozdíly byly v ubytování – do budoucna bych našim hráčům doporučoval spíš luxusní bydlení v některém z penzionů, než v jen o čtvrtinu levnější ubytovně. Celkově organizačně pěkně povedené mistrovství.

Z našich borců sahal až do samotného závěru po nejvyšších příčkách hošťálkovský borec Ondra Vraj. Celý turnaj se pohyboval na špičce, porazil několik nejlepších soupeřů v H10 (Voříšek, Martirosyan, Pavlíček) a v posledním kole bojoval o nejvyšší umístění. Bohužel s celkovým vítězem Pavlem Haasem nakonec prohrál a skončil na poměrně krutém 11. místě. Přesto velmi dobrý výkon a vynikající reprezentace!

Mezi nejmladšími kluky výborně finišoval Ondra Vašek z Osvětiman a v silné konkurenci vybojoval cenné 18. místo. V nejstarší kategorii H14 velmi zaujal Kuba Krejča, který celý turnaj srdnatě bojoval na předních stolech a nakonec pěkné 15. místo. Velmi dobrým finišem ho nakonec předčil Ondra Stuchlý ze Starého Města. Z dívek byla naší nejlepší hráčkou Julie Šimčáková z Postoupek, která potvrdila svůj výrazný výkonnostní vzestup dalším dobrým výsledkem. Nejlepší neděli si užila Adéla Bierská ze Vsetína, která v 7. kole získala svoji první výhru na MČR a tak se jí to zalíbilo, že pro jistotu vyhrála i zbývající dvě kola.

Velká gratulace patří naší nadějné šachistce Martině Fuskové ze Starého Města, momentálně reprezentující Beskydskou šachovou školu Frýdek-Místek. Martina už v úvodu turnaje porazila dvě ze svých největších soupeřek a se ziskem 7,5 bodu vyhrála nejstarší dívčí kategorii D14. Gratulujeme!

Náš kraj reprezentovalo 12 šachistů (plus 2 další, v současné době reprezentující oddíly mimo náš kraj) a dosáhli ve svých kategoriích těchto výsledků:

H10:
Ondra Vraj (Hošťálková) - 5,5 bodu, 11. místo
Ondřej Vašek (Osvětimany) - 5 bodů, 18. místo

D10:
Jana Obšivačová (z Valašské Bystřice, reprezentuje Grygov) - 3,5 bodu, 21. místo