16.7.2018Kalendář akcí - Přidána akce Memoriál Křížka a Grabce (včetně propozic)
15.7.2018Nový článek: Hodnocení krajské výpravy na Vsetín 2018
Nový článek: KP jednotlivců v praktickém šachu
Kalendář akcí - Přidána akce KP v praktickém šachu (včetně propozic)
Nový článek: Krajský přebor jednotlivců v praktickém šachu.

3.kolo GP ZK mládeže - Valašská Bystřice

V sobotu 21.dubna 2012 proběhlo ve Valašské Bystřici 3.kolo GP Zlínského kraje v rapid šachu mládeže. Akce se zúčastnilo celkem 75 dětí (z 12 oddílů), které byly rozděleny do tří samostatných věkových kategoriích. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, tempem 2x20minut na partii.
V nejnižší věkové a početně nejvíce zastoupené kategorii do 10 let zvítězil se šesti body Ondřej Vašek (Kk-Šk Osvětimany), který o svém vítězství rozhodl výhrou v předposledním kole. Druhé místo obsadil Alexandr Skalský (ŠK Staré Město), třetí skončil dlouho vedoucí Ondra Vraj (Sokol Hošťálková), oba 5,5 bodu. Mezi dívkami byla k velké radosti domácích pořadatelů nejlepší Jana Obšivačová (Sokol Valašská Bystřice), před Viktorií Všetulovou (ŠK Staré Město) a Lucií Vaňharovou (Sokol Postoupky).
Velice napínavá byla kategorie do 12 let, kde o vítězství a pořadí na stupních vítězů rozhodovala až poslední partie turnaje a to ještě na první šachovnici. Zmíněnou partii vyhrál a tím i celkové vítězství vybojoval David Opluštil (Sokol Postoupky) 6 bodů, na druhém místě skončil František Mrkus (ŠK Staré Město), třetí byl smutný poražený Karel Vraj (Sokol Hošťálková), oba 5,5 bodu. Také v této věkové kategorii dosáhli domácí velkého úspěchu zásluhou vítězství Veroniky Richterové (Sokol Valašská Bystřice), dále se umístily druhá Adéla Bierská (Zbrojovka Vsetín) a třetí Klára Dančáková (Sokol Hošťálková).
V nejstarší věkové kategorii do 14 let byla situace ještě zamotanější. Před posledním kolem bylo ve vedení se 4 body hned 6 hráčů (ze 14) a tak k vítězství bylo potřeba mít i trochu štěstí. To se nakonec usmálo na Miroslava Rakušana (Sokol Postoupky), další místa obsadili Jakub Krejča (Sokol Hošťálková) a Michal Scheichenost (Sokol Postoupky). Není třeba dodávat, že všichni měli 5 bodů. Stejného bodového zisku a skvělého čtvrtého místa v absolutním pořadí dosáhla nejlepší dívka, Julie Šimčáková (Sokol Postoupky), za ní skončily Leona Černochová a Erika Náplavová (obě Kk-Šk Osvětimany).
V celkovém hodnocení byli ve Valašské Bystřici se 122 body jasně nejlepší mladí šachisté z Postoupek, druzí skončili hráči ŠK Staré Město s 112 body, třetí tradičně Sokol Hošťálková – 75 bodů. A ještě na závěr jména třech nejlepších hráčů v celkovém hodnocení po třech turnajích:
H10 – 1. Ondra Vraj (Sokol Hošťálková),2. Alexandr Skalský (ŠK Staré Město), 3. Pavel Opluštil (Sokol Postoupky)
D10 – 1 . Jana Obšivačová (Sokol Valašská Bystřice), 2. Viktorie Všetulová (ŠK Staré Město), 3.Petra Večerková (Sokol Postoupky).
H12 – 1. František Mrkus (ŠK Staré Město), 2. David Opluštil (Sokol Postoupky), 3. Filip Zavadil (Sokol Postoupky)
D12 – 1. Klára Dančáková (Sokol Hošťálková), 2. Veronika Richterová (Sokol Valašská Bystřice), 3. Adéla Bierská (Zbrojovka Vsetín)
H14 – 1. Jakub Krejča (Sokol Hošťálková), 2. Ondřej Stuchlý (ŠK Staré Město), 3. Michal Scheichenost (Sokol Postoupky).
D14 – 1. Julie Šimčáková (Sokol Postoupky), 2. Erika Náplavová (Kk-Šk Osvětimany), 3. Leona Černochová (Kk-Šk Osvětimany)

25.4.2012  |  přidal: Petr Růčka   |   kategorie: Mládež