24.9.2018Komise mládeže - Přidán dokument (Kalendář mládeže 2018-2019 - aktualizace 24.9.2018)
Kalendář akcí - Přidána akce Krajská soutěž mládeže družstev (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce Svatováclavský turnaj (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce 1.VASTO tour - 2.turnaj (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce 1.VASTO tour - 1.turnaj (včetně propozic)

Dvakrát stříbro a jednou bronz z Přeborů škol

V uplynulém týdnu se konala dvě republiková kola Přeboru škol. Nejdříve v kategorii 1.-5.tříd obhájila loňské stříbro ZŠ Hošťálková a následně si druhé a třetí místo domů vezou Gymnázia Uherské Hradiště a Kroměříž.

Letos se všechna finálová kola konají na jednom místě - ve Štědroníně. Nejprve se ve dnech 27.-28.3. sjeli hráči a hráčky nejmladší kategorie. Náš kraj reprezentovaly školy z Hošťálkové a Zlína-Malenovic. Pro Hošťálkovou to byla druhá účast, pro malenovické premiéra. Hoštálkovou mezi favority turnaje řadilo jednak nasazení jako č.2 a též fakt, že hned trojice z loňské úspěšné sestavy hrála i letos. A od začátku kluci potvrzovali, že si přijeli pro medaili, když začali vysokými výhrami. Ve čtvrtém kole se setkali s první nasazenou školou ze ZŠ a MŠ Kubatova České Budějovice. Zápas jim bohužel nevyšel a vysoko prohráli 3,5:0,5. Pak sice všechny zápasy vyhráli 3:1, ale i přesto to stačilo již jen na druhé místo s bodovou ztrátou za svými přemožiteli a pohodlným tříbodovým náskokem před třetí školou ze ZŠ Elišky Krásnohorské Frýdek-Místek. Sestava Hošťálkové byla Jakub Gálik (6b.), Karel Vraj (4b.), Adam Březina (7b.) a Ondra Vraj (8b.). Náš druhý zástupce z Malenovic se po většinu turnaje pohyboval spíše na zadních deskách. V konečné tabulce skončili na 19.místě. Jejich sestava byla Michal Berky (2b/8 zápasů), Pavel Drábek (4,5b.), Petr Plšek (4,5b.) a Samuel Vaculík (3b.).

Hned po nich se ve dnech 29.-30.sjeli na své finálové kolo střední školy. Obě Gymnázia, jak ze Starého Města, tak Kroměříže patřily mezi širší okruh favoritů. Jejich nasazení bylo šest a sedm a hlavní výhodou byla v obou případech velmi vyrovnaná sestava. Turnaj byl velmi vyrovnaný a napínavý až do konce. Většina zápasů mezi nejlepšími končila vyrovnanými výsledky a až do konce bylo o co hrát, jelikož rozdíly byly velmi malé. Vzájemný zápas zástupců našeho kraje se uskutečnil v osmém kole a skončil lépe pro Kroměříž, která vyhrála v poměru 2,5:1,5. O všem tak muselo rozhodnout poslední kolo. Zde oba týmy zabojovaly a po výhrách 3,5:0.5 se vyšvihly na medailové místa. Gymnázium Uherské Hradiště mělo stejně bodů jako vítězově z ČOG Frýdek-Místek, ale horší pomocné hodnocení je odsunulo na druhé místo. Jen půlbod na ně ztrácelo Gymnázium Kroměříž. Sestava Gymplu Uherské Hradiště byla Vojtěch Dobeš (4b.), Lukáš Fusek (5,5b.), Jana Zpěváková (9b.) a Jakub Náplava (5.5b.). Sestava Gymnázia Kroměříž byla Martin Stachoň (4,5b.), Jan Palášek (5,5b.), Jan Ryšavý (4,5b.) a Marek Navrátil (9b.). Jana a Marek vyhráli i s plným počtem bodů své šachovnice.

Výsledky jsou na chess-results: 1.-5.třída, střední školy

1.4.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: Mládež