19.10.2018Kalendář akcí - Přidána akce Talent Cup (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce Finále juniorek a polofinále juniorů (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce Mistrovství Moravy a Slezska do 16 let (včetně propozic)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Valašská Bystřice 2011

Ve dnech 10.-17.září 2011 proběhl ve Valašské Bystřici III. ročník šachového festivalu. Hlavního FIDE OPENU se letos zúčastnilo rekordních 91 hráčů ze čtyř zemí.
Turnaj byl velmi vyrovnaný, výsledky nakonec určily doslova poslední partie. První čtyři hráči dosáhli shodně 7 bodů a o konečném pořadí tak muselo rozhodnout pomocné hodnocení. Vítězství vybojoval nejvýše nasazený Tomáš Cagašík (Agentura Garde Calcio Olomouc). Druhý skončil mladý Vít Moravec (TJ Stadion Kutná Hora), na třetím místě FM Vladimír Karlík (Slávia Kroměříž).
Turnaj byl zároveň otevřeným přeborem regionu Vsetín, vítězem a přeborníkem regionu se stal Lubomír Michalčák (ŠO TJ Zašová) se 6 body před hráči Zbrojovky Vsetín Dominikem Parákem a Stanislavem Juříčkem s 5.5 body.
Hostem festivalu byl GM Marek Vokáč, který sehrál simultánku (s výsledkem 8-1-1) a čtyři exhibiční partie s IM Richardem Biolkem ml. (4 remízy).
V ostatních doprovodných akcích zvítězili: bleskový šach - Tadeáš Baláček (Sokol Kolín), rapid šach - FM František Vrána (ŠK Staré Město), řešitelská soutěž - František Kamarád (Agentura 64 Grygov) a žákovský turnaj - Daniel Joch (Rožnov p.R.).