10.12.2018Kalendář akcí - Přidána akce Memoriál Josefa Oharka (včetně propozic)
Nový článek: Zlínsko zná finalisty krajského přeboru škol
Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (4. kolo)

MČR v rapidu mládeže

V blízkém Vyškově se hrálo 3.-4.9. 2011 MČR v rapid šachu mládeže do 14 let. Zástupcům našeho kraje se turnaj moc nevydařil. A jelikož Martina Fusková přestoupila do Frýdku-Místku, tak náš kraj nebude mít pravděpodobně ani jedno přímé postupové místo na příští mistrovství.

Jedná se asi o první MČR z kterého si nikdo z našeho kraje nezajistí přímé postupové místo na další ročník. Nejlepším výsledkem je 10.místo Davida Opluštila z Postoupek v kategorii do 10 let. Desátá byla též jeho oddílová kolegyně Julie Šimčáková v nejstarší dívčí kategorii.

V nejmladší chlapecké kategorii byl z našeho kraje nejlepší David Opluštil, který na MČR startoval na divokou kartu. Potvrdil tak větší turnajovou zkušenost z podobných akcí než dvojice z Hošťálkové. Karel Vraj obsadil 20.místo, Adam Březina pak 25.místo. Vítězem se stal Tomáš Hurdzan z Klatov. V prostřední kategorii si z pětičlenného obsazení vedl nejlépe Miroslav Rakušan z Postoupek. Tomu teď vyšlo velmi solidní FIDE ELO, čímž byl i nejvýše nasazeným hráčem z našeho kraje. Jako osmý nasazený skočil na 17.místě. V první patnáctce byla nasazena i trojice František Mrkus, Ondřej Stuchlý (Staré Město) a Matyáš Kovařík (Vsetín), ale všichni skončili až ve druhé polovině startovního pole. Loňský mistr republiky v nejmladší kategorii František Mrkus obsadil 22.místo, loni sedmý Ondřej Stuchlý (když hrál H12 jako „mladší ročník“) jistě nebude spokojen s 25.místem, Matyáš Kovařík pak skončil na 27.místě. Třicátý osmý pak byl na divokou kartu startující Filip Zavadil s Postoupek. Vítězem se stal bez ztráty bodu Benedikt Hofírek z Lokomotivy Brno. Za pozornost jistě stojí páté místo Jitky Jánské, která oželela téměř jisté zlato mezi dívkami a rozdala si to s klukama. V nejstarší kategorii se našim zástupcům nedařilo a všichni skončili v těsném závěsu na konci startovního pole se 3,5 body. Jakub Zatloukal z Boršic startující na divokou kartu obsadil 33.místo, Lukáš Gabryš ze Vsetína (náhradník za Richarda Štefaníka) skončil 35., hned za ním byl Pavel Tománek z Boršic a Pavel Němec ze Starého Města. Vítězem se stal Jakub Szotkowski z Havířova.

V nejmladší dívčí kategorii nás reprezentovala Klára Dančáková z Hošťálkové a skončila na 20.místě. Vítězkou se stala Ludmila Kopcová z Mittalu Ostrava. V kategorii do 12 let Erika Náplavová z Osvětiman obsadila 13.místo, Lenka Navrátilová z Postoupek, která nahradila Leonu Černochovou, obsadila 16.místo. Vítězkou se stala Natálka Kaňáková z Frýdku-Místku. Pouze 16 dívek se prezentovalo v nejstarší kategorii, tedy 12 nominovaných dívek vůbec nevyužilo možnosti na MČR startovat. Mezi nimi byla i Denisa Schafferová, a tak jedinou zástupkyní kraje byla Julie Šimčáková z Postoupek. Ta obsadila 10.místo. Vítězkou se stala Lenka Rojíková z ŠK Lípa. Druhá skončila Martina Fusková, která ale již nehájí barvy Starého Města, ale BŠŠ Frýdek-Místek.

Kompletní výsledky v excelu včetně tučně zvýrazněných zástupců kraje jsou v příloze. Stránky pořadatele, kde jsou i odkazy na výsledky v chess-results jsou zde. Článek z prvního dne od Davida Cipryse je zde. Později doplním i odkazy na oddílové weby, kde se jistě objeví informace z první ruky.