8.7.2019Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Soustředění mládeže při Open Staré Město 2019)
7.7.2019Nový článek: Krajská výprava na Open Vsetín
6.7.2019Nový článek: Přeborníkem Zlínského kraje se stal FM Josef Mudrák
Nový článek: Bleskovým přeborníkem Zlínského kraje je IM Pavel Zpěvák

Babula potřetí vítězem Vaculíka

Těsně se nepodařilo pořadatelům ze zlínského Šachového klubu prolomit hranici sto účastníků. Nakonec se na startu sešlo 99 hráček a hráčů z České republiky a ze Slovenska. Bohužel pro start v maďarské nejvyšší soutěži nemohl obhajovat vítězství domácí Tomáš Polák. I tak se na startu sešla pěkná konkurence, hráli tři velmistři (Peter Michalík již čeká jen na oficiální udělení titulu od FIDE), čtyři předchozí vítězové (Babula, Michalík, Sosna, Zpěvák) a také několik dalších spolufavoritů.

Loňský bronzový velmistr Babula byl první nasazený a roli favorita potvrdil. Získal už třetí vítězství , která získává v pravidelných tříletých intervalech., již vyhrál v letech 2005 a 2008. A aby toho nebylo málo, v rodině v nejbližších očekávají třetí přírůstek a tak kromě gratulace k vítězství připojujeme přání, aby vše dobře dopadlo a Vlastik s manželkou mělo brzy další důvod k radosti.

O druhé místo se podělila trojice hráčů. Nejlepší pomocné hodnocení měl Vojtěch Plát, který také jako jediný porazil vítěze turnaje. Třetí skončil Peter Michalík z Prievidze, který je vlastně nejlepší domácí hráč, protože hraje za Zlín v extralize. Bramborová medaile zbyla na Cyrila Ponížila, který ovšem nemusí být nijak smutný, protože se si ve vynahradil v krajském přeboru, kde zvítězil v kategorii mužů i juniorů. Druhý skončil v krajském klání těsně pátý další domácí hráč Jan Sosna. A útko mládí na přední pozici potvrdil výborně hrající Luděk Volčík, jehož celkové desáté místo stačilo na bronz v kraji.

Výborně hrála mladá Jana Zpěváková, porazila několik výše nasazených hráčů a po zásluze vyhrála přebor žen.

Letošní ročník rapid turnaje se vydařil i díky hotelu Moskva, kde šachisté nacházejí už tradičně velkou podporu, a také díky Městu Zlín, za jehož finačního přispění se turnaj uskutečnil.