20.4.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
18.4.2018Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy na Přebor města Vsetína 04.-11.07.2018)
13.4.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Babula potřetí vítězem Vaculíka

Těsně se nepodařilo pořadatelům ze zlínského Šachového klubu prolomit hranici sto účastníků. Nakonec se na startu sešlo 99 hráček a hráčů z České republiky a ze Slovenska. Bohužel pro start v maďarské nejvyšší soutěži nemohl obhajovat vítězství domácí Tomáš Polák. I tak se na startu sešla pěkná konkurence, hráli tři velmistři (Peter Michalík již čeká jen na oficiální udělení titulu od FIDE), čtyři předchozí vítězové (Babula, Michalík, Sosna, Zpěvák) a také několik dalších spolufavoritů.

Loňský bronzový velmistr Babula byl první nasazený a roli favorita potvrdil. Získal už třetí vítězství , která získává v pravidelných tříletých intervalech., již vyhrál v letech 2005 a 2008. A aby toho nebylo málo, v rodině v nejbližších očekávají třetí přírůstek a tak kromě gratulace k vítězství připojujeme přání, aby vše dobře dopadlo a Vlastik s manželkou mělo brzy další důvod k radosti.

O druhé místo se podělila trojice hráčů. Nejlepší pomocné hodnocení měl Vojtěch Plát, který také jako jediný porazil vítěze turnaje. Třetí skončil Peter Michalík z Prievidze, který je vlastně nejlepší domácí hráč, protože hraje za Zlín v extralize. Bramborová medaile zbyla na Cyrila Ponížila, který ovšem nemusí být nijak smutný, protože se si ve vynahradil v krajském přeboru, kde zvítězil v kategorii mužů i juniorů. Druhý skončil v krajském klání těsně pátý další domácí hráč Jan Sosna. A útko mládí na přední pozici potvrdil výborně hrající Luděk Volčík, jehož celkové desáté místo stačilo na bronz v kraji.

Výborně hrála mladá Jana Zpěváková, porazila několik výše nasazených hráčů a po zásluze vyhrála přebor žen.

Letošní ročník rapid turnaje se vydařil i díky hotelu Moskva, kde šachisté nacházejí už tradičně velkou podporu, a také díky Městu Zlín, za jehož finačního přispění se turnaj uskutečnil.