7.4.2024Nový článek: Konference Zlínského kraje 2024
1.4.2024Nový článek: Michal Černý vítězem rapidu ve Velikonoční Lužné
Kalendář akcí - Přidána akce Jarní pohár 1. VASTO (včetně propozic)

Přebor středních škol

Republikové kolo Přeboru středních škol se hrálo v Štědroníně. Náš kraj reprezentovaly tři školy z Uherského Hradiště.

Nejvýše nasazená byla SŠPHZ jako číslo dva, Gymnázium a Obchodní akademie pak jako číslo 15. a 16. Ve vyrovnané soutěži se hlavně družstva SŠPHZ a OA pohybovala v první desítce. Ve vyrovnaných turnajích obvykle rozhodují poslední kola. A v těch chyběl bod resp. půlbod školám k bronzu.

Nakonec tedy SŠPHZ obsadila 4.místo. Tým byla kompletně složen s hráčů Boršic ve složení Václav Fiala, Adam Gabriel, Erik Pfeffer a Dominik Pfeffer. OA obsadila sedmé místo a hrála ve složení Luděk Volčík, Pavel Náplava, Petr Náplava a Igor Štefanko. První trojice opět z Boršic, doplněná bývalým účastníkem MČR mládeže v kategorii do 10 let z roku 2002 ze Starého Města, momentálně ale již aktivně nehrajícím. Gymnázium pak skončilo na místě 14.místě, o což se zasloužila čtveřice Lukáš Fusek, Jakub Náplava, Jana Zpěváková a Jan Moštěk. Kromě Jakuba Náplavy z Osvětiman, zbytek je ze Starého Města.

Kompletní výsledky jsou na chess-results, článek s postřehy přímých účastníků je pak na stránkách Boršic.

18.4.2011  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: Mládež