Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

21.9.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
20.9.2018Nový článek: Valašská Bystřice 2018
19.9.2018Kalendář akcí - Přidána akce VC UH mládeže - 1.turnaj (včetně propozic)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Soustředění CTM 14.-16.09.2018 Zlín-Malenovice ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA)

Hošťálková a Postoupky na MČR mladších žáků

Kulturní dům v Kateřinicích hostil v sobotu 26. března krajský přebor družstev mladších žáků. Jedenáct týmů se ucházelo o sady medailí a pohárů. Ne všechny si však mohly zajistit postup na mistrovství republiky, neboť účastníkem MČR se může stát jen oddíl s celým zaregistrovaným šestičlenným družstvem, přičemž je v jeho složení také dívka a žák mladší devíti let.

V úvodu popřál starosta obce Vojtěch Zubíček zdar všem mladým šachistům, zejména však jediné obyvatelce Kateřinic Klárce Dančákové, která nastupovala v družstvu Hošťálkové. Pořadatelé z řad Sokola Hošťálkové, Valašského šachového klubu mládeže a obce Kateřinic připravili tomuto klání nastávajících generací královské hry v našem kraji důstojné prostředí. Vzhledem k lichému počtu účastníků v každém ze sedmi kol jedno družstvo stálo, což bylo zohledněno kontumační výhrou a připsanými třemi body do skóre.

Jak se ukazovalo od úvodních kol, boj o medaile i postup se začal rychle zužovat na trojici Hošťálková, Postoupky a Zbrojovka Vsetín. Když na sebe tato družstva posléze narazila, bylo poznat, že nejlépe je připraven skorodomácí Sokol Hošťálková. Díky sedmi výhrám tak zcela po zásluze týmu ve složení Jakub Gálík, Adam Březina, Karel Vraj, Ondra Vraj, Klára Dančáková a Jakub Husička zavěsil pan zastupitel Martin Kamas zlaté medaile a ředitel turnaje František Veselský předal největší pohár.

Stříbrné kovy a k nim i postup na mistrovství republiky si odvezli žáci Postoupek. Ti nastupovali ve složení Filip Zavadil, Miroslav Rakušan, David Opluštil, Jan Polišenský, Lenka Navrátilová a Pavel Opluštil. A s bronzem na krku odjížděl tým Zbrojovky Vsetín, jenž hrál ve složení Matyáš Kovařík, Kryštof Panovec, Pavel Budík, Marek Teleky, Karel Koňařík, Adéla Bierská a Štěpán Řezníček.

Vyhlášeni byli též nejlepší šachisté na jednotlivých deskách, na první František Mrkus ze Starého Města, na druhé Mirek Rakušan z Postoupek, na třetí Karel Vraj z Hošťálkové, na čtvrté Patrik Pondělek z Boršic, na páté domácí Klára Dančáková. Na šesté šachovnici byl nejlepší teprve pětiletý Štěpán Řezníček ze Vsetína.

Kompletní výsledky v excelu zde, nebo na chess-results, portréty všech čtyřiašedesáti šachistů a další fotografie z turnaje naleznete zde. Reporty z turnaje jsou k vidění na webu Postoupek, Kunovic a Vsetína.

Josef Kovařík

31.3.2011  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky