23.9.2018Nový článek: Krajský přebor ŠSZK 2018
21.9.2018Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
20.9.2018Nový článek: Valašská Bystřice 2018

Kroměříž hostila druhý turnaj GP

Druhým turnajem pokračoval seriál GP mládeže v rapid šachu. Celkem se sešlo 89 hráčů a hráček z 19 oddílů.

V nejmladší kategorii do 10 let hrálo celkem 29 hráčů a hráček. Nejlépe si vedl v Hluku absentující Adam Březina ze Sokola Hošťálková. Získal šest bodů stejně jako druhý v pořadí domácí David Opluštil. Ten všechny své největší konkurenty porazil, ale zaváhal ve druhém kole s Patrikem Pondělkem z Boršic. Třetí místo obsadil Pavel Budík ze Zbrojovky Vsetín. Až na sedmém místě skončil vítěz z Hluku Kryštof Suchánek ze Zlína. Partie na prvních deskách měli velmi dobrou úroveň. Poslední dohrávaná partie této kategorie mezi Davidem Opluštilem a Karlem Vrajem trvala bez asi dvaceti vteřin plných 40 minut a přilákala nespočet diváků. Nejlepší dívkou byla Klára Dančáková z Hošťálkové před Jana Obšivačovou z Valašské Bystřice a Vikrorií Všetulovou ze Starého Města.

V prostřední kategorii hrálo nejvíce dětí, když se jich prezentovalo 32. Oproti minulému kolu nechyběl nikdo z favoritů, kteří potvrzovali, že ještě zamíchají celkovým pořadí. Vítězem se stal Matyáš Kovařík ze Vsetína, ale na dalších místech skončila trojice, která v Hluku absentovala. Druhé místo obsadil Miroslav Rakušan z domácího oddílu, třetí pak Jakub Galik z Hošťálkové, čtvrté pak Filip Zavadil z Postoupek. Nejlepší dívkou byla Erika Náplavová před Leonou Černochovou (obě Osvětimany) a Veronikou Richterovou z Valašské Bystřice.

Nejstarší kategorii ovládl nejmladší hráč František Mrkus ze Starého Města, který byl nejlepší mezi 28 hráči. Na druhém místě skončila jeho oddílová kolegyně Martina Fusková, třetí místo pak obsadil jediný mimokrajský účastník Jáchym Bareš z Grygova. Nejlepší dívkou byla domácí Julie Šimčáková před Veronikou Hýskovou z Morkovic.

Výsledky turnaje jsou jak na chess-results, tak v příloze. Průběžné pořadí GP po dvou turnajích je zde. Rozcestník na chess-results i na fotky a videa z turnaje jsou na stránce pořadatelského oddílu.

Další turnaje se uskuteční v dubnu ve Vsetíně a poslední pak v květnu ve Zlíně. Tam se rozhodne o postupujících na MČR. O kolik postupových míst se v té které kategorii hraje si můžete přečíst v aktualizovaných propozicích.