Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

22.9.2019Komise mládeže - Přidán dokument (Krajský přebor mládeže 2019/2020 - propozice)
Nový článek: Soustředění CTM ve Zlíně-Malenovicích
Kalendář akcí - Přidána akce Nemoriál Josefa Oharka (včetně propozic)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Soustředění CTM Zlín-Malenovice 21.-22.09.2019 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA)
Kalendář akcí - Přidána akce GP v rapid šachu do 14 let - 2.turnaj
Kalendář akcí - Přidána akce KS družstev mládeže (včetně propozic)

1. VASTO Tour začala Vánočním turnajem ve Fr.Lhotě

Osmdesát devět šachistů zahájilo další ročník mezinárodní mládežnické série 1. VASTO Tour v sobotu 18. prosince ve Francově Lhotě. Ve zdejším Kulturním domě připravil ředitel školy Karel Sucháček se svými spolupracovníky důstojné prostředí pro setkání žáků i dorostenců u královské hry. Hrálo se tradičně švýcarským systémem na sedm kol v tempu 2 krát 15 minut. Početné složení v jednotlivých kategoriích bylo přibližně stejné, 31 hráčů do deseti let, 30 do dvanácti let a 28 šestnáctiletých (resp. jeden z nich byl starší).

Tradičně největší výprava přijela ze slovenské Lysé pod Makytou, početný celek dorazil i ze Vsetína v rámci spojené výpravy Zbrojovky a ŠK Integra Vsetín. Nechyběli ani šachisté z Brumova-Bylnice, Bystřičky, Jablůnky, Hošťálkové, Valašské Bystřice, Ústí, Huslenek, Karolinky a domácí Francovy Lhoty.
Sto fotografií z Canonu Hanky Obšivačové a Josefa Kovaříka si můžete prohlédnout zde. Výsledky v Excelu možno studovat zde, případně na chess-results: H-10, H-12, H-18.

Poděkovat za bezproblémový průběh úvodního turnaje této série chci Romanu Sucháčkovi, který seděl na computeru a Vladislavu Hrtáňovi, Ondrovi Karlíkovi a Vladislavu Bambuškovi u jednotlivých kategorií.

Další turnaj 1. VASTO Tour se uskuteční 12. února 2011 v Hošťálkové. Všichni zájemci odkudkoliv ve věku do osmnácti let jsou vítáni.

Josef Kovařík

Soubor ke stažení (xls)

19.12.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky