24.9.2018Komise mládeže - Přidán dokument (Kalendář mládeže 2018-2019 - aktualizace 24.9.2018)
Kalendář akcí - Přidána akce Krajská soutěž mládeže družstev (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce Svatováclavský turnaj (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce 1.VASTO tour - 2.turnaj (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce 1.VASTO tour - 1.turnaj (včetně propozic)

Staré Město přeborníkem v blickách družstev

V neděli 26.9.2010 se do Boršic sjelo celkem 43 čtyřčlenných družstev. Oproti loňskému rekordu, kdy přijelo 51 týmů je to pokles, ale i účast 173 hráčů je pěkná. Turnaj se hrál i jako přebor Zlínského kraje družstev v bleskovém šachu.

Nejvýše nasazeným družstvem bylo družstvo ŠK Staré Město A v čele s Petrem Bažantem mladším a IM Sosnou, hned za nimi pak družstvo TJ Lanškroun, kde na první desce hrál IM Jan Bernášek, který byl zároveň ratingově nejsilnějším hráčem a na druhé druhý host FM Marián Sabol. Třetí nasazené družstvo se jmenovalo „Děti Svobody“ a tvořilo jej kvarteto ze Zlína pod vedením mistra ČR v kategorii do 20 let FM Cyrila Ponížila.

Jasným vítězem se stalo družstvo z Lanškrouna, kde skvěle hrál Jan Bernášek, který na první desce exceloval. Prohrál pouze jedinou partii, k tomu už přidal pouze jednu remízu a ziskem 20,5 bodu nejvíce přispěl k prvnímu místu svého týmu. Marián Sabol přidal 17,5 bodů, Pavel Hrubeš 16,5 a Roman Solil 13,5. Celkově tedy 68 bodů a jasné vítězství s náskokem 6,5 bodu.

Druhé místo patří Starému Městu A, kde pravděpodobně nebude úplně spokojeno duo na prvních dvou šachovnicích. Petr Bažant ml. uhrál 12,5 bodů, Jan Sosna (host ze Zlína) pak 14,5 , František Vrána 18 a Jaroslav Buráň 16,5. Staré Město se rovněž stalo krajským přeborníkem. Třetí místo celkově a druhé v KP obsadilo družstvo ze Zlína nazvané Děti Svobody ve složení Cyril Ponížil, Jakub Roubalík (oba 15,5), Martin Šenkýř (13,5) a Michal Krčál (15). Na čtvrtém místě pak skončilo družstvo SK Hustopeče, které tak potvrdilo své nasazení. Páté místo patří domácímu áčku složenému z odchovanců pana Vratislava Hory ve složení Václav Fiala, Luděk Volčík, Adam Gabriel a Petr Náplava. Tomu též patří třetí místo v krajském přeboru. Další honorovaná místa v KP pak obsadila družstva: 4. Slavia Kroměříž A (celkově 7.místo), 5.Slavia Kroměříž B (celkově 9.místo) a 6.místo ŠK Zlín B (celkově 10.místo).

Nejlepšími hráči na jednotlivých šachovnicích se stali Jan Bernášek, Marián Sabol, František Vrána a Jaroslav Buráň. Hodnotilo se ne dle dosažených bodů, ale podle Rp.

Výsledky jsou na chess-results, na oddílový web pořadatelského oddílu článek napsal Stanislav Volčík ml.. Mnoho fotek nafotil opět Stanislav Volčík nebo pan
Eichler z Lokomotivy Brno.

V příloze je pořadí družstev ze kterého je jasné, i která družstva se umístnila v KP. Zde byla podmínka, že minimálně trojice hráčů musí být z jednoho oddílu.