16.7.2018Kalendář akcí - Přidána akce Memoriál Křížka a Grabce (včetně propozic)
15.7.2018Nový článek: Hodnocení krajské výpravy na Vsetín 2018
Nový článek: KP jednotlivců v praktickém šachu
Kalendář akcí - Přidána akce KP v praktickém šachu (včetně propozic)
Nový článek: Krajský přebor jednotlivců v praktickém šachu.

Fusková a Mrkus zlatí na MČR v rapid šachu

Ve dnech 11.-12.9. se hrálo v Klatovech MČR mládeže v rapid šachu. Martina Fusková a František Mrkus přidali k republikovému titulu ve vážném šachu i přebornické tituly v rapidu.

V Klatovech se hrálo tradičně v šesti kategoriích. Jelikož je to postupová soutěž, tak si všichni museli postup vybojovat v krajských kvalifikacích, případně zajistit dobrým umístněním na loňském MČR nebo dostat DK od pořadatelů nebo KM ŠSČR.

Největšími medailovými nadějemi dle svého nasazení byla trojice ze Starého Města Martina Fusková, František Mrkus a Vojtěch Dobeš. A všichni tři je beze zbytku naplnili. František Mrkus v nejmladší kategorii do 10 let byl nasazen jako druhý a za potvrzením svého jarního titulu v nejmladší kategorii šel od začátku bez zaváhání. Jediný půlbod ztratil pouze v šestém kole, zbytek vyhrál a s náskokem jednoho bodu se stal mistrem republiky. Spolu s ním ještě z našeho kraje hrála trojice dalších nadějí. David Opluštil z Postoupek skončil na 19.místě, Kryštof Suchánek ze Zlína na 33. a Filip Zavadil z Postoupek pak na 35.místě. Martina Fusková (v kategorii do 12 let) stejně jako František chtěla navázat na svůj jarní titul, nasazena byla taky jako druhá. Ve vyrovnané soutěži, kdy se často měnilo pořadí na vedoucím postu, nakonec rozhodovalo poslední kolo. Martina i přes remízu ziskem 6,5 bodu vybojovala titul, když měla lepší pomocné hodnocení jako druhá v pořadí Jitka Jánská se stejným počtem bodů. Dalším dvěma zástupkyním se již tak nevedlo, když Julie Šimčáková z Postoupek skončila na 16.místě a Erika Náplavová z Osvětiman na 17.místě. Třetí medaili přidal Vojtěch Dobeš v nejsilnější chlapecké kategorii. Po vydání nové ELO-listiny se vyhoupl přes dvoutisícovou hranici, a byl nasazen jako čtvrtý. Konečné umístnění bylo o místo lepší, čímž vybojoval bronzovou medaili. Další umístnění zástupů našeho kraje: 27.Jan Palášek (Postoupky), 29.Jakub Zatloukal (Boršice), 31.Petr Janska (Boršice), 34.Tomáš Lessy (Staré Město), 36.Pavel Tománek a 37.Jan Skalka (oba Boršice).

V kategorii do 12 let hrála dvojice ze Starého Města Ondřej Stuchlý a Richard Štefaník doplněná Michalem Skalkou, který stejně jako jeho bratr přestoupil do Boršic z Veselí nad Moravou. Nejlépe si vedl Ondřej, který skončil na sedmém místě, které by mělo znamenat přímý postup pro příští rok. Richard štefaník skončil na 28.místě, Michal Skalka pak na 34.místě. V nejmladší dívčí kategorii hrála Klára Dančáková z Hošťálkové. Ve své premiéře na tak významné akci skončila na 17.místě. V nejstarší dívčí kategorii se z dvojice Lenka Blechová (Staré Město) a Lenka Slabá (Boršice) lépe vedlo prvně jmenované, když skončila na 6.místě. Lenka Slabá pak skončila na 15.místě.

Kompletní výsledky jsou k dispozici na chess-results.

15.9.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: Mládež