Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

13.11.2019Nový článek: Hodnocení krajské výpravy na MMaS 2019
12.11.2019Komise mládeže - Přidán dokument (Pravidla pro vyplácení podpory na trénink talentované mládeže na oddíly 2019 )
Kalendář akcí - Přidána akce školení trenérů 4. třídy a seminář trenérů 3. a 4. třídy a vedoucích kroužků (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidány propozice akce GP v rapid šachu do 14 let - 1.turnaj

Staré Město stříbrné v Zaječicích!

O uplynulém víkendu se hrálo MČR družstev starších žáků na Seči. Byl to zároveň 48.ročník tradičních Zaječic.

Náš kraj reprezentovala pětice družstev z 53 celkem startujících družstev. S největšími nadějemi na přední umístnění odjíždělo Staré Město a též Boršice, překvapit chtělo družstvo Postoupek, a spíše na zkušenou odjela mladá družstva Zlína a Vsetína. Staré Město nasazené jako číslo osm se po skvěle sehraném druhém dnu, kdy postupně zvítězilo jak v okresním derby s Boršicemi, tak těsně 3,5:2.5 Durasem Brno i c Libercem v posledním kole obsadilo vynikající druhé místo. Před nimi skončilo jen družstvo Frýdku-Místku. O tento úspěch se zasloužila sestava se čtyřmi mladšími žáky, kteří budou hrát i za necelých 14 dní na MČR mladších žáků v Kyjově, kde si jistě brousí zuby na zisk zlata. Sestava Starého Města byla Vojtěch Dobeš, Tomáš Lessy, Martina Fusková, František Mrkus, Ondřej Stuchlý a Richard Štefaník. Boršice nasazené jako číslo čtrnáct si své nasazení přesně udržely. Těsně za nimi na 17.místě skončilo družstvo Sokola Postoupky. Vsetín byl na takovém turnaji poprvé a tak se 35.místem je jistě spokojenost. Zlín složený kromě Matyáše Juřeny na první desce ze samých mladších žáků skončil na 40.místě.

Turnajová stránka nabízí kromě aktuálních informací i pohled na všechny dosavadní ročníky, výsledky letošního ročníku jsou pak na chess-results. Podrobně o účasti svých družstev referují oddíly Starého Města a Zlína. Fotogalerie Josefa Kovaříka ze Vsetína je zde.

13.6.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky