19.2.2018Kalendář akcí - Přidána akce Tábor šachových a deskových her (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce Memoriál Vratislava Hory (včetně propozic)
Nový článek: 17. konfererence ŠSZK schválila zásadní změnu Organizačního řádu

GP mládeže skončilo v Bojkovicích

V sobotu 22.5.2010 proběhl v Bojkovicích poslední turnaj GP mládeže v rapid šachu. Sjelo se zde celkem 87 hráčů a hráček ze 14 oddílů.

Nejvíce bylo v nejmladší kategorii do 10 let, celkem 34. Po třech turnajích mělo ještě několik hráčů šanci na postup na MČR, tak se čekal napínavý a vyrovnaný turnaj. Nejlépe se vedlo Kryštofovi Suchánkovi ze Zlína, který prošel turnajem bez zaváhání a po zásluze vyhrál a zajistil si druhé postupové místo, které už měl jisté Filip Zavadil z Postoupek. Dalším adeptům se již tak nedařilo. Karla Vraje i Jakuba Gálíka z Hošťálkové o možnost hrát o postupovou naději zastavili jejich oddílový kolegové Adam Březina a Ondra Vraj, kteří jim uštědřili porážky. V turnaji druhé místo obsadil Adam Březina, třetí pak Pavel Budík ze Vsetína. V celkovém pořadí na třetím místě skončil Karel Vraj. V Bojkovicích hrála jediná dívka Klára Dančáková z Hošťálkové, která si i zajistila postup na MČR. Ostatní dívky sehrály jen jeden turnaj.

V prostřední kategorii opět hrála o vítězství tradiční skupina dětí jako na předešlých turnajích. Nejlépe ze vzájemných soubojů vyšel Ondřej Stuchlý ze Starého Města před Martinou Fuskovou ze stejného oddílu. Třetí místo obsadil Karel Kachtík z Hošťálkové. Ten měl ještě teoretickou šanci předstihnout Ríšu Štefaníka, ale musel by zvítězit. Tím pádem spolu s vítězným Ondrou Stuchlým postoupil v Bojkovicích čtvrtý Richard Štefaník. Za suverénní Martinou Fuskovou v dívčí kategorii v Bojkovicích skončila trochu překvapivě Leona Černochová z Osvětiman před Julií Šimčákovou z Postoupek. V celkovém pořadí na druhém postupovém místě skončila Erika Náplavová z Osvětiman a třetí Leona Černochová.

V nejstarší kategorii hrál i přímo postupující z nejmladší kategorie František Mrkus ze Starého Města. A i přes tříletý věkový handicap zvítězil ve třech turnajích včetně posledního v Bojkovicích. Druhý v turnaji skončil Tomáš Lessy ze stejného oddílu, který zachoval tradici a i počtvrté skončil na druhém místě. Třetí byl Jakub Zatloukal z Napajedel. Celkovým vítězem se stal František Mrkus, ale jelikož na MČR bude hrát ve své kategorii postupuje další trojice v pořadí. Tedy druhý Tomáš Lessy, třetí Petr Janska a čtvrtý Pavel Tománek (oba z Boršic). V dívčí kategorii se jednalo o souboj Lenky Slabé z Boršic a Lenky Blechové ze Starého Města. Náhoda tomu chtěla, že los svedl obě dívky v posledním kole bojkovického turnaje. Bylo jasné, že vítězka si vybojuje postup na MČR. V partii byla úspěšnější Lenka Blechová, čímž si vybojovala postup.

V hodnocení týmů v hodnocení všech čtyřech turnajů s velkým náskokem zvítězilo Staré Město. Druhé místo pak patřilo Sokolu Hošťálková, třetí Sokolu Postoupky.

Výsledky z Bojkovic jsou v příloze nebo na chess-results. Fotky z turnaje jsou pak zde. Celkové pořadí je pak zde