19.2.2018Kalendář akcí - Přidána akce Tábor šachových a deskových her (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce Memoriál Vratislava Hory (včetně propozic)
Nový článek: 17. konfererence ŠSZK schválila zásadní změnu Organizačního řádu

Republiková kola Přeboru škol

Ve dnech 20.-21.4. se hrálo jak republikové kolo Přeboru škol v kategorii 1.-5.tříd, tak i středních škol.

V nejmladší kategorii se již po několik let hraje v Malenovicích v hotelu Bezruč. Z našeho kraje si postup vybojovala ZŠ Mařatice a ZŠ Slovan Kroměříž. Lépe na šestém místě byla nasazena škola z Kroměříže, ZŠ Mařatice pak na devátém. Ale jelikož v této kategorii nehraje zase tolik dětí s uhraným ELEM, tak je nasazení spíše orientační. Lépe na desátém místě skončila škola z Mařatic, když na desátém místě uzavírala první desítku. Škola hrála ve složení František Mrkus, David Kolačný, Adam Horehleď a Jan Zemčík. ZŠ Slovan Kroměříž obsadila 15.místo, když její složení bylo Miroslav Rakušan, Milan Ladický, Filip Zavadil a Vít Krejčí. Vítězem se stala 6.ZŠ Frýdek-Místek. Kompletní výsledky jsou na chess-results.

V kategorii středních škol se finále hrálo ve Štedroníně. Z našeho kraje si postup z krajského kola vybojovala dvojice tradičních gymnázií z Uherského Hradiště a Zlína. Kromě nich si pak ještě formou divokých karet republikové kolo zahrála SPŠH Uherské Hradiště a Gymnázium Kroměříž. Nejvýše nasazenou školou z našeho kvarteta byla SPŠH Uherské Hradiště, která byla nasazena jako šestá. Nejlépe se vedlo Gymnáziu Lesní čtvrť Zlín, když se na pátou příčku doslalo výhrou 3.5:0.5 v posledním kole. Složení týmu bylo Jakub Roubalík, Barbora Kolomazníková, Mai Xuan Phamová a Jan Romaňák. Deváté pak skončilo Gymnázium Uherské Hradiště ve složení Petr Novotný, Lukáš Fusek, Vojtěch Dobeš a Jakub Náplava. SPŠH Uherské Hradiště skončilo na 14.místě. Složení týmu bylo Adam Gabriel, Václav Fiala, Erik Pfeffer, Robin Tomášů a Miroslav Páč. Gymnázium Kroměříž v sestavě Jiří Šantora, Jan Svašek, Jindřich Ryšavý, Luděk Indra, Jana Blümelová a Jakub Hrdlička skončilo na 30.místě. Vítězem se stalo Gymnázium z Frýdku-Místku. Kompletní výsledky jsou pak na chess-results, reportáž na stránkách ŠK Zlín pak je zde.

25.4.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: Mládež