Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

22.9.2019Komise mládeže - Přidán dokument (Krajský přebor mládeže 2019/2020 - propozice)
Nový článek: Soustředění CTM ve Zlíně-Malenovicích
Kalendář akcí - Přidána akce Nemoriál Josefa Oharka (včetně propozic)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Soustředění CTM Zlín-Malenovice 21.-22.09.2019 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA)
Kalendář akcí - Přidána akce GP v rapid šachu do 14 let - 2.turnaj
Kalendář akcí - Přidána akce KS družstev mládeže (včetně propozic)

Úvodní soustředění RTC Uherské Hradiště

V pátek 16.dubna se v šachové klubovně v Kunovicích uskutečnilo úvodní soustředění Regionálního tréninkového centra Uherské Hradiště. RTC by mělo fungovat jako doplněk ke klubovým tréninkům v regionu a funguje formou jednoho soustředění pravidelně každý měsíc a následně korespondenčního studia a řešení úkolů, zasílaných pravidelně každý týden.

Prvního soustředění se zúčastnilo 22 mladých šachistů ze šesti oddílů, účastníci byli podle výkonnosti a věku rozděleni do tří skupin.

Soustředění zahájila nejmladší skupina C, se kterou jsme se po krátkém seznámení věnovali rozdělení šachové partie na tři hlavní části, třem zásadám zahájení, povídali jsme si, co je důležité v koncovkách a na závěr jsme úspěšně vyřešili testík taktických obratů.

Následovala prostřední skupina B, se kterou jsme měli velmi podobnou náplň jako v céčku, ovšem na pokročilejší úrovni. I účastníci béčka všechno úspěšně zvládli a slušně dopadli i v závěrečném testu taktiky.

Na závěr soustředění přišla na řadu nejsilnější skupina A, se kterou jsme se nejprve seznámili, podiskutovali jsme o vztahu k šachu, ukázali jsme si několik zajímavých koncovek a taky jsme si shrnuli všech 13 nejvýznamnějších mistrů světa v šachu. V závěru tréninku vyřešili účastníci nejsilnější skupiny test koncovek a test taktiky.

Celé soustředění proběhlo podle plánu a se všemi zúčastněnými jsem byl spokojený. V neděli po soustředění dostali všichni účastníci první várku domácích úkolů, zatím spíš zkušební. Do dnešního dne mi už téměř všichni odeslali svá první řešení, zítra všichni dostanou další úkoly k domácímu řešení a studiu.

Příští soustředění RTC UH proběhne pravděpodobně v pátek 21.května, je možné i rozdělení soustředění do dvou dnů – část tréninků by byla v pátek 21.5 a část v neděli 23.5. Přesný termín upřesníme v nejbližších dnech.

Martin Beil

23.4.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: Mládež



Archiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky