24.9.2018Komise mládeže - Přidán dokument (Kalendář mládeže 2018-2019 - aktualizace 24.9.2018)
Kalendář akcí - Přidána akce Krajská soutěž mládeže družstev (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce Svatováclavský turnaj (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce 1.VASTO tour - 2.turnaj (včetně propozic)
Kalendář akcí - Přidána akce 1.VASTO tour - 1.turnaj (včetně propozic)

Ponížil, Phamová, Fusková a Mrkus mistry republiky

V Koutech nad Desnou se hrálo MČR mládeže do 16 let a MČR juniorů a dorostenců. Pro náš kraj bylo velmi úspěšné, jelikož si hráči a hráčky přivezli celkem čtyři přebornické tituly a jedno stříbro.

V nejstarší mládežnické chlapecké kategorii do 16 let si nejlépe vedl Ondřej Karlík ze Sokola Hoštálková. Prohrál jen jednou, celou dobu se pohyboval na předních stolech, a po zásluze získal stříbrnou medaili. Luděk Volčík z Boršic skončil na 12.místě, Martin Stachoň z Kroměříže byl osmnáctý a oddílový kolega Luďka Pavel Náplava pak byl dvacátý.

Ještě lépe než Ondrovi se vedlo v nejstarší kategorii dívek Majce Phamové ze Zlína, když ač sedmá nasazené v turnaji zvítězila s náskokem celého bodu. Ještě o jedno místo tak vylepšila loňské stříbro své oddílové kolegyně Barbory Kolomazníkové. Na pátém místě se shodným bodovým ziskem jako třetí v pořadí se umístnila Jana Zpěváková ze Starého Města.

V kategorii do 14 let hrála dvojice Vojtěch Dobeš (Staré Město) a Jan Palášek (Postoupky). Lépe si vedl Vojtěch Dobeš, když obsadil velmi pěkné 5.místo a zajistil si přímý postup na MČR v příštím roce, kde ale již bude hrát v nejstarší kategorii. Jan Palášek skončil na 21.místě.

V dívčí kategorii pak hrála tradiční dvojice Lenka Blechová (Staré Město) a Lenka Slabá (Boršice). Lence Blechové se vedlo lépe, když skončila na 11.místě, Lenka Slabá pak byla šestnáctá.

V nejmladších kategoriích jsme již neměli zastoupení jak v dívčí, tak chlapecké kategorii. Ve dvanáctkách hrála jen děvčata, v kategorii desetiletých pak zase jen chlapci. V D12 se zaslouženě stala vítězkou Martina Fusková ze Starého Města. Sice jednou prohrála, ale vítězství o bod před pronásledovatelkami byl suverénní. Julie Šimčáková z Postoupek obsadila 16.místo.

V desetiletých byl pak suverénem František Mrkus, který v průběhu turnaje ztratil jen půlbod. Ale paradoxně bojoval o zlato až do poslední chvíle. Druhý v pořadí prohrál jen s ním, a tak o titulu o Františka rozhodla až poslední dramatická partie, ve které František pěkně vyhrál a dokázal, že titul je v těch nejlepších rukách.

Souběžně s MČR mládeže do 16 let se hrálo i dvanáctičlenné mistrovství v kategoriích do 20 a 18 let (juniorů a dorostenců). Výborně si vedl Cyril Ponížil ze Zlína, který odehrál turnaj ve skvělé formě a po zásluze v turnaji zvítězil.

Kompletní výsledky v3ech kategorii jsou pěkně pohromadě k dispozici zde.

18.3.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: Mládež